Biblioteka miejscem do czytania

fot.pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Do 30 listopada można składać zdjęcie do 11. Powiatowego Konkursu Fotograficznego dla uczniów i nauczycieli, odbywającego się w tym roku pod hasłem – „Biblioteka – moje miejsce do czytania”. Organizatorem konkursu, jak w ubiegłych latach jest sochaczewska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie.

Celem konkursu fotograficznego jest kształtowanie czytelniczej wrażliwości artystycznej, zainteresowanie sztuką fotografowanie oraz promocja biblioteki. Konkurs adresowany jest do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu sochaczewskiego.

Zgłoszone prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe z klas I-IV, klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe i nauczyciele.

Każdy uczestnik może przesłać jedno zdjęcie przedstawiające osobę czytającą książkę w bibliotece (szkolnej, publicznej, pedagogicznej). Zdjęcie powinno być w formacie 15×21 cm, czarno białe lub kolorowe. Do tego trzeba dołączyć zdjęcie w wersji cyfrowej w formacie JPG poczta mailową lub na pendrive. Autorem zdjęcia może być tylko jedna osoba. Fotografia powinna być na odwrocie opisana – nazwisko autora, klasa i szkoła. Do zdjęć należy dołączyć kartę zgłoszeniową z oświadczeniem, że jest się autorem fotografii (ma się pełnię praw autorskich i majątkowych do zdjęcia) oraz to, że osoba sportretowana wyraziła zgodę na publikację swego wizerunku. Trzeba też dołączyć zgodę na nieodpłatne wykorzystanie zdjęcia w dowolnym czasie i formie przez organizatorów konkursu w celach promocyjnych. Zdjęcia po konkursie staja się własnością filii Biblioteki w Sochaczewie.

Termin nadsyłania prac konkursowych mija 30 listopada. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w środę, 13 grudnia. Wyniki zostaną opublikowane w mediach i na stronie biblioteki.

BN

Fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz