WYROBY BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY SPRZEDAWANE „SPOD LADY”

Reklamy

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością i korupcją ustalili, że w jednym ze sklepów na terenie Sochaczewa są sprzedawane „spod lady” papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt litrów spirytusu, papierosy i krajankę tytoniową. Materiały w tej sprawie trafią do Krajowej Administracji Skarbowej.

Paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy
Bezbarwne butelki z cieczą
W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych w Sochaczewie jest wprowadzany do obrotu alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Z ustaleń wynikało, że ceny produktów „spod lady” były dużo tańsze niż sklepowe.

Funkcjonariusze podczas przeszukania sklepu i jego zaplecza zabezpieczyli około 3 tys. sztuk papierosów, krajankę tytoniową i blisko 50 litrów spirytusu – wszystko oczywiście bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci przeprowadzili czynności procesowe z właścicielem sklepu. Materiały w sprawie zostaną przekazane do Krajowej Administracji Skarbowej. Przypominamy, że kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz