Wielkie otwarcie Centrum Medyczno- Rehabilitacyjnego  

Reklamy

Po niespełna dwóch latach od rozpoczęcia budowy oddany został do użytku nowy ośrodek zdrowia w gminie Rybno – Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne. Oficjalne otwarcie tej jednej z dwóch – obok gminnego przedszkola, największych inwestycji gminnych, nastąpiło w piątek, 29 września. Nowy ośrodek zdrowia jest odpowiedzią na wieloletnie prośby i potrzeby mieszkańców gminy Rybno. Spełnia też ich wszelkie oczekiwania nowoczesnej pomocy medycznej.

Uroczystości oddania do użytku nowego obiektu rozpoczęły się od mszy świętej w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie. Po mszy wszyscy udali się na salę konferencyjną Urzędu Gminy Rybno, gdzie odbyła się specjalna sesja Rady Gminy Rybno. Kolejny etap miał miejsce już na terenie Centrum, gdzie odbyły się uroczystości związane z oficjalnym otwarciem ośrodka zdrowia.

Damian Jaworski, wójt gminy powitał oficjalnych gości przybyłych na uroczyste otwarcie.  Obecni byli Maciej Małecki, poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowieckiego (reprezentujący Adama Struzika, marszałka Województwa Mazowieckiego), Jolanta Gonta, starosta powiatu sochaczewskiego, Bożena Samson, radna powiatowa, którzy aktywnie zaangażowali się w powstanie Centrum. Wójt podziękował też osobom, które wsparły projekt budowy ośrodka oraz przeznaczyły wsparcie finansowe na ten cel. Dziękował radnym za pozytywne zaopiniowanie projektu budowy i przekazanie środków budżetowych na jego budowę, pracownikom urzędu za sporządzenie dokumentacji i merytoryczny nadzór. Szczególne podziękowania przekazano Agnieszce Pyrzanowskiej za przygotowanie projektu Centrum oraz inspektorowi Mariuszowi Olszewskiemu za prowadzony nadzór nad budową i firmie PAP-BUD z Rościszewa za terminową i szybką realizację inwestycji.

Fundusze na budowę  na budowę Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego gmina Rybno uzyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,3 mln zł oraz 500 tys. zł z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach tego samego programu, co na przedszkole – „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Łącznie gmina na realizację tej inwestycji pozyskała środki finansowe w kwocie 1,8 mln zł. Całkowita wartość budowy ośrodka zdrowia wyniosła około 2,8 mln zł.

Nowy ośrodek zdrowia jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada przestronne gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe, gabinet stomatologiczny i gabinety dla lekarzy specjalistów. Wydzielona została także przestrzeń, gdzie mieszkańcy będą mogli skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Do tego zapewnione są pomieszczenia gospodarcze, archiwum, recepcja, toalety, sanitariaty i pomieszczenia socjalne. Przy ośrodku zdrowia jest

parking, który został zlokalizowany tuż obok oraz  ogrodzona przestrzeń.

Ośrodek zdrowia powstał po sąsiedzku z Przychodnią Lekarską Valmed, naprzeciwko zabytkowego pałacu i jest znacznie większy od dotychczasowej przychodni. Będzie świadczyć też większy zakres usług. Jego powierzchnia całkowita to 580,35 m2. Zaś całkowita powierzchnia terenu Centrum z budynkiem, parkingiem, miejscami zieleni wynosi 4627,00 m2.

W trakcie uroczystości, po przemówieniach okolicznościowych, uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie zaprezentowali część artystyczną, a dopełnieniem oficjalnego otwarcia było przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu.

Dziękuję również wszystkim, których wkład pozwolił na uroczyste otwarcie nowego ośrodka zdrowia, pracownikom Urzędu Gminy Rybno, Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybnie, całej społeczności Szkoły Podstawowej, Kołu Gospodyń Wiejskich „Babeczki z Rybna”, Kołu Gospodyń Wiejskich „Kuchareczki z Gminy Rybno”, sponsorom, darczyńcom oraz każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji tej ważnej uroczystości – dziękował na koniec Damian Jaworski.

Po wszystkich uroczystościach odbyło się zwiedzanie nowego ośrodka zdrowia.

Bogumiła Nowak

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz