LO Chopin i Orlen podpisały porozumienie

Reklamy

Kolejna szkoła powiatowa nawiązała współpracę ze spółkami Grupy Kapitałowej Orlen S.A. We wtorek, 3 października br. uroczyście podpisano porozumienie pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie a dwoma spółkami: Spółką Orlen Projekt i Orlen Serwis. Uroczystość rozpoczęto briefingiem prasowym z udziałem wiceministra Aktywów Państwowych Macieja Małeckiego, starosty Jolanty Gonta, członków Zarządu Powiatu i społeczności szkolnej. Współpraca ma zainspirować uczniów do podjęcia kształcenia na uczelniach wyższych o profilu technicznym oraz związania przyszłych planów z zatrudnieniem w spółkach GK ORLEN S.A. Porozumienie zawarto na dwa lata.

    – To bardzo ważny dzień dla naszej szkoły, bo podpisujemy porozumienie o współpracy z dwoma ważnymi spółkami Grupy Kapitałowej Orlen. Dziękuję, że zaufaliście Państwo naszej szkole, nauczycielom i naszej młodzieży. Myślę, że wspólnie jesteśmy wstanie osiągnąć te cele, które sobie wytyczyliśmy. W naszej placówce kierunki politechniczne zajmują połowę oferty edukacyjnej. Ten projekt to duża szansa dla naszych uczniów. Ucząc się we współpracy z Orlenem zdobędą, jak najlepsze wykształcenie, które będą mogli dopełnić na studiach, by potem móc znaleźć dobrą pracę. Myślę, że wszyscy będziemy mocno zaangażowani w ten projekt i nie zawiedziemy pokładanych w nas nadziei  – mówił dyrektor Dariusz Miłkowski.

Proponowany zakres podpisanego porozumienia o współpracy obejmuje m.in.: przekazywanie informacji i doświadczeń w zakresie praktycznych aspektów wykonywania zawodów z wybranych kierunków kształcenia, organizację oraz realizację szkoleń specjalistycznych, organizację praktyk i staży dla uczniów, absolwentów lub nauczycieli szkoły, jak również możliwość uczestnictwa młodzieży w szkoleniach zawodowych, wizyty studyjne w Spółkach, a także objęcie patronatem i pomoc w wyposażeniu laboratorium/pracowni w pomoce dydaktyczne przydatne do prowadzenia zajęć związanych z kierunkiem kształcenia.

Podpisy pod stosownym dokumentem złożyli: Dariusz Miłkowski – dyrektor Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina, Marcin Kasza – prezes Zarządu i dyrektor Generalny ORLEN Projekt S.A., Sławomir Zalewski – członek Zarządu i dyrektor ds. Operacyjnych ORLEN Projekt S.A. i Przemysław Iwan – członek Zarządu ORLEN Serwis.

W briefingu prasowym uczestniczyli także m.in.: Tadeusz Głuchowski – wicestarosta sochaczewski, Anna Pawłowska i Bogumił Czubacki – członkowie Zarządu Powiatu, Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, przedstawiciele obu spółek Orlen oraz liczne grono młodzieży i kadry pedagogicznej „Chopina”.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz