Diecezjalne Święto Policji

Reklamy

1 października w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbyło się Diecezjalne Święto Policji. W nabożeństwie będącym wspomnieniem Archanioła Michała – patrona Policji, wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, lokalnych samorządów, współpracujących instytucji i duchowieństwa, którzy wraz z mieszkańcami modlili się w intencji policjantek, policjantów, pracowników Policji i ich rodzin.

W kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie rozpoczęła się Msza Święta w intencji wszystkich policjantów, pracowników Policji i ich rodzin, której przewodniczył JE ks. bp dr hab. Wojciech Osial. Na uroczystości będącej wspomnieniem patrona funkcjonariuszy – Archanioła Michała swoją obecnością zaszczycił Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, Dowódca 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej gen. bryg. Sławomir Kojło, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Tomasz Olczyk, kapelan KWP zs. w Radomiu ks. Jarosław Rożek, komendanci jednostek Policji garnizonu mazowieckiego i łódzkiego, a także przedstawiciele duchowieństwa, lokalnych samorządów, wojska, straży pożarnej, współpracujących instytucji oraz uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie.

My wszyscy tutaj obecni dziękujemy wam panowie policjanci i panie policjantki, że jesteście, za waszą służbę i bezpieczeństwo, które nam dajecie – zwrócił się do funkcjonariuszy JE ks. bp Wojciech Osial.

Na zakończenie uroczystej mszy, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański podziękował biskupowi w imieniu funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodzin za modlitwę.

W uroczystości wzięli udział policjanci kompanii honorowej Oddziału Prewencji Policji w Płocku, przedstawiciel Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji. Krótkie spotkanie z historią Policji Państwowej możliwe było dzięki wystawie „Policja kobieca w Polsce”, którą udostępniło Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz