Powstanie Posterunek Policji w Rybnie

Reklamy

Najpewniej z początkiem przyszłego roku ruszy budowa nowego Posterunku Policji w Rybnie. Nadinsp. Waldemar Wołowiec, komendant wojewódzki policji w Radomiu i Damian Jaworski, wójt gminy Rybno podpisali w czwartek, 28 września akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa stał się właścicielem działki, na której powstanie nowy posterunek.

W wyniku współpracy mazowieckiej policji i samorządu gminy Rybno rozpoczęto proces odtworzenia Posterunku Policji w Rybnie. Został on zlikwidowany w 2011 roku. Na etapie uzgodnień ustalono, że gmina Rybno przekaże darowiznę w postaci działki, a policja pokryje koszty budowy. Natomiast Komenda Główna Policji zapewni 8-osobową obsadę jednostki.

– Dzięki doskonałej współpracy i zaangażowaniu Damiana Jaworskiego, wójta gminy Rybno i radnych gminy z nadinsp. Waldemarem Wołowcem, komendantem wojewódzkim policji w Radomiu, insp. Dariuszem Królem, zastępcą komendanta wojewódzkiego policji i insp. Michałem Safjańskim, komendantem powiatowym policji w Sochaczewie możliwe było podpisanie aktu notarialnego o przekazaniu, jako darowizny, działki pod budowę nowego posterunku. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w przyszłym roku – informuje asp. Agnieszka Dzik z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Nowy posterunek w Rybnie będzie mieścił się na działce o powierzchni 1452 metrów kwadratowych, usytuowany przy Alei Kasztanowej. Przewidywana struktura 8-osobowej obsady posterunku zakłada, że będzie tam kierownik posterunku, dwóch dzielnicowych, policjant służby kryminalnej i policjanci służby prewencyjnej.

Jak zaznacza Agnieszka Dzik, odtworzenie zlikwidowanych posterunków policji jest bardzo istotne dla wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Chodzi też o zbliżenie się policji do obywateli i skuteczne reagowania w przypadku wystąpienia zdarzeń, które mogą mieć negatywne skutki dla bezpieczeństwa danego rejonu i mieszkańców. Na odtworzenie posterunków terenowych w Komendzie Głównej Policji przekazano odpowiednie fundusze. Plany., które są sukcesywnie realizowane przewidują odtworzenie posterunków w byłych ich siedzibach lub postawienie na terenach wyznaczonych przez zainteresowane gmin.

BN

Fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz