Najlepsze ciasta i nalewki wybrane i nagrodzone

Reklamy

Jednym ze stałych punktów podczas organizacji Dożynek Powiatowych jest konkurs kulinarny na najlepszy produkt regionalny pn. „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”. W tym roku w Młodzieszynie odbyła się jego XIII edycja.

Do udziału w konkursie mógł przystąpić każdy, zarówno osoby indywidualne, jak i grupy – np. Koła Gospodyń Wiejskich. Poszukiwane były wyroby cukiernicze oraz napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe). Miały to być produkty unikatowe, o szczególnych walorach estetycznych i smakowych, przeznaczone do bezpośredniego spożycia, jednocześnie charakterystyczne dla naszego regionu takie, które mogłyby stać się jego wizytówką. Każdy produkt zgłoszony do konkursu miał zawierać w swoim składzie miód. Celem konkursu jest m.in. promowanie kulinarnej aktywności mieszkańców powiatu sochaczewskiego i kuchni polskiej.

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielicach a partnerem Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Produkty należało dostarczyć do namiotu MODR-u w dniu dożynek. Komisja, składająca się z przedstawicieli MODR-u, Rady Powiatowej MIR, KRUS-u, ARiMR-u i PCPRu oceniała walory smakowe, oryginalność receptury, prostotę przygotowania i ogólną prezentację – wygląd, estetykę, atrakcyjność. Wybór najlepszego produktu był niezwykle trudny, bo wybrać jeden najsmaczniejszy spośród zgłoszonych to nie lada wyzwaniem nawet dla wytrawnych smakoszy.

W tegorocznej edycji konkursu przyznano następujące miejsca:

wyroby cukiernicze

I miejsce – KGW „Zgoda” Iłów

II miejsce – KGW Harde Babki z Młodzieszyna

napoje regionalne

I miejsce – KGW Harde Babki z Młodzieszyna

II miejsce – KGW „Zgoda” Iłów

III miejsce – Tomasz Marciniak

Nagrody za zajęcie I miejsca ufundowała gmina Młodzieszyn, za II – Rada Powiatowa MIR a za III miejsca – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Zwycięzcom gratulujemy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz