Mieszkanie dla niepełnosprawnego

Fot.: Jerzy Szostak, fotografia podglądowa
Reklamy

MAZOWSZE Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kieruje do osób z niepełnosprawnościami specjalny program – Dostępne   Mieszkanie. Chodzi tu o pomoc osobom, które mają we własnym lokum bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie, przez co dana osoba nie może samodzielnie wyjść na zewnątrz.

Aby skorzystać z tego programu trzeba posiadać orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z powodu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez wózka i mieć do 65 roku życia. Można uzyskać dofinansowanie do zamiany mieszkania na pozbawione barier architektonicznych, znajdujące się w lokalizacji umożliwiające samodzielne opuszczanie budynku, aż do poziomu zero przed budynkiem.

Wysokość dofinansowania jest zależna od lokalizacji w której jest nabywane mieszkanie i stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego. Program jest prowadzony przez samorządy powiatowe, które przyjmą zaproszenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do jego realizacji. Wniosek z załącznikami można złożyć za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia   sow.pfron.org.pl. Wnioski przyjmowane są do 31 grudnia br.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz