Firmy rywalizują o budowę  

fot.pixabay, podglądowe
Reklamy

TERESIN Starostwo Powiatowe w Sochaczewie otworzyło oferty przetargowe na wykonanie robót w ramach budowy tunelu pod torami kolejowymi w Teresinie. Do przetargu stanęło pięć firm. Złożone oferty otwarte zostały pod koniec lipca.

Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie informuje, że najważniejszym jest, żeby najniższa z nich mieściła się w finansowych przewidywaniach samorządu powiatowego i PKP.

– Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli i uda się wyłonić wykonawcę robót oraz zebrać i zabezpieczyć odpowiednie środki finansowe na wykonanie tego zadania, to w ciągu 90 dni podpisana zostanie umowa z wybraną firmą – mówi dyrektor Dębowska. Od dnia podpisania umowy wykonawca będzie miał 30 miesięcy na zbudowanie tunelu w Teresinie.

Projekt obejmie około 140-metrowy tunel drogowy pomiędzy Teresinem a Paprotnią wraz z przebudową układu przyległych ulic. Zastosowane rozwiązanie umożliwi poprowadzenie pod torami dwóch pasów ruchu dla samochodów oraz ciągu pieszo-rowerowego i chodnika.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu ul. Maksymiliana Kolbe i ul. Szymanowskiej z dwoma torami linii kolejowej nr 3 Warszawa – Kunowice.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz