Pracowita godzina

Reklamy

MŁODZIESZYN Tylko w ciągu jednej godziny w poniedziałek, 13 sierpnia strażacy z OSP w Młodzieszynie uczestniczyli w dwóch akcjach ratowniczych. Najpierw o godzinie 14,51 zostali zaalarmowani o pożarze rżyska w Żukowie. Na szczęście ogień został szybko opanowany silnymi strumieniami wody. Potem starannie dogaszono pogorzelisko. W akcji uczestniczyli strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej z Sochaczewa oraz obok OSP w Młodzieszyna druhowie z OSP w Witkowicach.

Równo godzinę później strażacy zostali wezwani do Kamiona Małego, gdzie musieli pomóc ofierze kąpieli. Podtopiony człowiek został wyciągnięty z rzeki. Młodzieszyńska jednostka OSP wraz z ratownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego pomogła w transporcie poszkodowanego z brzegu rzeki. Następnie strażacy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia ratunkowego. Ofiara podtopienia trafiła do szpitala.

W akcji uczestniczyły jednostki OSP z Kamiona i Młodzieszyna, ratownicy medyczni, LPR oraz policja, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

BN

Fot. OSP Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz