Parking w gminie

Reklamy

NOWA SUCHA Jeszcze przed jesiennymi szarugami będzie gotowy parking w centrum Nowej Suchej. Budowa właśnie się rozpoczęła. Parking będzie znajdował się za budynkiem, w którym znajdują się Gminny Ośrodek Zdrowia, Gminny Ośrodek Kultury i Gminne Przedszkole Publiczne. Inwestycja ta planowana była od wielu lat. Wnioskowali o nią mieszkańcy zaznaczając, że jest bardzo potrzebna, gdyż poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale też estetykę otoczenia.

Gmina na planowaną inwestycję zakupiła grunt, wykonano niezbędną dokumentację techniczną i uzyskano pozwolenie na budowę. Budowa potrwa około dwa miesiąc. Najpewniej będzie gotowa przed listopadem. Wykonawcą parkingu jest wyłoniona w przetargu firma BUDOMAX Tomasz Zajączkowski z Jasionnej. Wartość inwestycji to 661 740 zł. Gminie Nowa Sucha udało się pozyskać na ten cel z budżetu Województwa Mazowieckiego 184 433 zł.

W efekcie tej inwestycji powstaną miejsca parkingowe w centrum wsi. Tym samym ograniczone będzie parkowanie w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką, co poprawi bezpieczeństwo ruch drogowego w tym rejonie. Drugim pozytywnym aspektem jest to, że będzie łatwiejszy dostęp do budynku dla pacjentów Gminnego Ośrodka Zdrowia oraz rodziców dowożących pociechy do przedszkola.

BN

Fot. UG Nowa Sucha

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz