Dożynki powiatowe w tym roku w Młodzieszynie – 17 września

Reklamy

Dożynki to bardzo ważne święto rolników – święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Tę tradycję nieprzerwanie od wielu lat kontynuuje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, które wespół z jedną z gmin powiatu sochaczewskiego organizuje Dożynki Powiatu Sochaczewskiego. Tym razem odbędą się one w Młodzieszynie. Atrakcji, w tym muzycznych z pewnością nie zabraknie.

W tym pięknym, staropolskim obrzędzie, jakim są Dożynki Powiatowe, podczas którego dziękujemy za zebrane plony i dzielimy się dożynkowym bochnem chleba, wyraża się ogromna wartość rolniczego trudu. W tegorocznym wydarzeniu udział wezmą tradycyjnie delegacje wszystkich gmin naszego powiatu. Uroczysta msza święta w intencji rolników, obrzęd dzielenia chlebem i prezentacja wieńców dożynkowych, festyn rekreacyjno-rozrywkowy oraz wieczorne koncerty znanych i lubianych artystów – to główne punkty tegorocznych Dożynek Powiatu Sochaczewskiego, które w tym roku odbędą się w niedzielę, 17 września w Młodzieszynie. Na święto plonów powiatu sochaczewskiego zaprasza parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie oraz sochaczewski samorząd powiatowy i gmina Młodzieszyn.

Uroczysta msza święta odprawiona zostanie o godz. 12.00 w młodzieszyńskim kościele. Nastąpi tu m.in. poświęcenie wieńców dożynkowych, złożonych na ołtarzu bochnów chleba oraz pozostałych darów ołtarza a po niej barwny korowód przejdzie na gminny stadion sportowy w Młodzieszynie, gdzie odbędzie się dalsza część dożynek.

Będzie czas na oficjalne wystąpienia, wręczenie podziękowań delegacjom dożynkowym. Nie zabraknie też obrzędu dzielenia chleba. Honory starostów dożynkowych w tym roku pełnić będą Justyna i Daniel Gontowie z Młodzieszyna.

Dożynki to również czas zabawy, w tym roku zapowiada się ona wyśmienicie. Felivers, Weekend, Pudzian Band, Classic – to tylko część atrakcji muzycznych przygotowanych przez organizatorów na tegoroczne Dożynki Powiatu Sochaczewskiego. W programie przewidziano też występ dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie, Roberta Rozuma oraz cieszącej się uznaniem Sochaczewskiej Orkiestry Dętej a także Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek”, działającego przy Sochaczewskim Centrum Kultury.

Organizatorzy zaplanowali dla uczestników także wiele innych atrakcji, w tym darmowe dmuchańce czy popcorn oraz fotobudki. Będą konkursy, wesołe miasteczko i animacje dla najmłodszych, stoiska z rękodziełem, zabawkami czy wyrobami pszczelarskimi. Na wszystkich czekać będzie ogródek gastronomiczny oraz tradycyjnie darmowa grochówka.

Organizatorzy zapraszają już dziś rolników, jak również całą społeczność naszego powiatu do czynnego udziału w uroczystościach dziękczynnych za tegoroczne plony. Niebawem przedstawimy szczegóły programu tego wyjątkowego wydarzenia.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz