Spłonęła przydrożna knajpka  

Reklamy

MŁODZIESZYN W ponad 30-stopniowym upale strażacy walczyli w niedzielę, 16 lipca z pożarem lokalu gastronomicznego przy drodze krajowej nr 50 w Młodzieszynku. Zgłoszenie wpłynęło kilka minut przed godziną 10.00.

Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili, że drewniany budynek i przyległa do niego również drewniana wiata w całości objęte były ogniem. Na szczęście nie było poszkodowanych. Pracownicy lokalu zdążyli ewakuować się przed przybyciem ratowników. Nie wymagali też pomocy medycznej.

Strażacy przystąpili od razu do akcji. Ich działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu dopływu prądu. Wyznaczyli też strefę niebezpieczną, co miało związek ze znajdujący się wewnątrz lokalu gastronomicznego butlami z gazem. Pożar ugaszono trzema strumieniami wody, zaś czwarty skierowany został na pobliskie składowisko palet. Po ugaszeniu pożaru strażacy schładzali butle. Jednocześnie kontrolując temperaturę ich płaszczy zewnętrznych kamerami termowizyjnymi. Wykonali też pomiary na obecność gazu w powietrzu.

W dwugodzinnej akcji ratowniczej uczestniczyli strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej Straży Pożarnej w Sochaczewie oraz jednostek OSP z Bud Starych, Kamiona, Młodzieszyna i Witkowic.

BN

Fot. PPSP Sochaczew, OSP Młodzieszyn

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz