Kolarski tryptyk wielkim sukcesem

fot. Krzysztof Lewandowski, podglądowe
Reklamy

KAMPINOS Wyścigiem w Kampinosie – Granicy w sobotę, 24 czerwca zakończył się kampinoski tryptyk Laski – Leszno – Granica. Organizatorom – Klubowi Kolarskiemu Legia 1928 oraz gminie Kampinos miło było słyszeć o tym, że trasy kampinoskie przyjęły się i zostały zaakceptowane przez uczestników, a niektórzy nawet polubili piasek i korzenie.

W Granicy są doskonałe warunki plenerowe, parking i klimat, w którym, który chwalili uczestnicy zawodów zaznaczając, że z radością wrócą tam za rok.

– Pani Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos przyjęła uczestników i organizatorów z serdecznością dbając o wszystkie detale związane z przebiegiem  imprezy. Co istotne w Granicy jest zawsze duża grupa kibiców dopingujących zawodników na trasie i mecie zawodów – zauważył Marcin Wasiołek, prezes zarządu Klubu Kolarskiego Legia 1928.

Rozegrane zostały trasy na czterech dystansach. Dystans GIGA w pięciu rundach, każda po 12 km – w sumie 60 km. Na dystansie GIGA tym razem zabrakło lidera i zawodnicy to wykorzystali. Pierwsze zwycięstwo odniósł Michał Bujan przed Tomaszem Strzemiecznym i Marcinem Wasążnikiem. Dopisała też frekwencja zawodników i startowało ich wyjątkowo sporo, jak na tal trudną trasę.

Kolejny dystans MEGA – trzy rundy po 12 km, czyli w sumie 36 km wśród pań wygrała Magda Osiak, przed Mają Milczarek (pierwszy raz na podium) i Ewą Pasiewicz.

Emocje wśród panów były mocno podkręcone. Po pierwszym okrążeniu odjechali faworyci Sebastian Bittner i Kamil Kuszmider, który na finiszu miał pecha – defekt roweru.   Ostatecznie wygrał Sebastian.

Na dystansach dziecięcych – MINI cieszyła frekwencja, choć klasyfikacja prowadzona była w kategoriach wiekowych. Na metę pierwszy przyjechał Michał Jodzis, przed Grzegorzem Putkaradze i Wiesławem Rowickim.

Start i meta zaplanowane byłprzy wjeździe do Kampinoskiego Parku Narodowego – Domku Leśnym Puszczyk. Dekoracje i nagrody po zakończeniu każdego dystansu.

– Dziękujemy władzom gminy Kampinos, pani wójt za zaangażowanie w organizację zawodów. W przyszłym roku czekamy na jej udział w zawodach. Dziękujemy władzom Powiatu Warszawskiego Zachodniego za wsparcie finansowe kampinoskich zawodów oraz druhom z OSP z terenu gminy Kampions za zabezpieczenie zawodów – podsumował prezes Marcin Wasiołek.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz