Eko Piknik Kampinos 2023

Reklamy

Zapraszamy 20 sierpnia, od godziny 14.00, na XXIII. edycję kampinoskiego Eko Pikniku!

Jest to wydarzenie o ugruntowanej już renomie i mamy wiele sygnałów, że nasi mieszkańcy oraz sympatycy czekają na te kampinoskie spotkania. To co przyciąga naszych gości to atmosfera – luzu, niespiesznego celebrowania spotkań przy dobrym jedzeniu, muzyce. Możliwość zakupu wyjątkowych przedmiotów na kiermaszu produktów regionalnych, pysznych swojskich wędlin, serów czy też pieczywa, wypieków, których smak przywodzi najlepsze wspomnienia…Na terenie imprezy będzie pokaz zabytkowych pojazdów, w tym maszyn rolniczych. Nie może oczywiście zabraknąć i naszych strażaków, którzy zapraszają do „Strefy Strażaka”, gdzie każdy z nas będzie mógł się osobiście przekonać jak to jest być strażakiem!

 Na naszych najmłodszych czeka strefa dmuchańca i kucyki, dla nieco starszych i tych o  mocnych nerwach, przygotowaliśmy wesołe miasteczko z szeregiem atrakcji!

 Na Pikniku prezentować się będzie szereg instytucji. Ośrodek Doradztwa Rolniczego przygotował dla naszych gości liczne konkursy z ciekawymi i cennymi nagrodami, w tym; przeciągania liny – przy tej konkurencji jest zawsze mnóstwo emocji podobnie jak w  konkurencji dojenia krowy… Stoisko Bronisz może was zaskoczyć – tym razem przygotowali dla naszych najmłodszych uczestników sporo atrakcji. Jakich? Przyjdźcie, warto sprawdzić! Pozostałe instytucje i firmy wspierające również przygotowały atrakcyjne stoiska. Na Pikniku, do degustacji nieziemskich pyszności zaprasza również Koło Gospodyń Wiejskich, a w gminnym namiocie również będzie czekać na naszych gości małe co nieco. Pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego zapraszają do odwiedzenia stoiska – nie będzie nudy, a  sami się przekonacie, że życie w sąsiedztwie parku ma wiele zalet.

 Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, w godzinach od 13.00 do 17.00, prowadzonej przez Klub HDK „Maksymilian”.

 A na koniec kilka słów o naszych gwiazdach; Luka Rosi – pod tym pseudonimem kryje się Łukasz Rosiński, młody gwiazdor muzyki tanecznej. Jego największym przebojem jest „A ty bądź” (już ponad 49 milionów odsłon!) – warto przyjść i zobaczyć!

 Na kampinoskiej scenie wystąpi również zespół Łydka Grubasa, niekonwencjonalny polski zespół muzyczny założony w 2002 roku w Olsztynie. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach, a  teksty piosenek są i humorystyczne i satyryczne. Łydka występowała wielokrotnie na festiwalu Pol’and’Rock, a w roku 2019 po bardzo zaciętej walce otrzymała nagrodę Złotego Bączka. Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Motto grupy to: „Chodzi przecież o to, by dobrze bawić siebie i  innych, prawda?” Jeśli więc w głębi duszy jesteś rokendrolowcem – musisz być tu z nami!

 Na koniec zagra zespół Łzy – który jest jednym z bardziej popularnych i najdłużej aktywnych zespołów pop-rockowych w Polsce (30 lat!). Najważniejsze wyróżnienia, które zespół zdobył w ciągu swojej działalności to m.in.: wygrana na festiwalu w  Opolu, dwie Superjedynki, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004 oraz w plebiscycie „Telekamery”, i inne liczne nagrody i wyróżnienia. Tygodnik „Wprost” uznał Łzy za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Za płytę „The Best Of 1996-2006” grupie została wręczona Platynowa Płyta.

W listopadzie 2010 w zespole nastąpiła zmiana przy mikrofonie, a Anię Wyszkoni zastąpiła Sara Chmiel-Gromala. Grupa cały czas jest aktywna koncertowo i corocznie daje sporo występów w całym kraju oraz za granicą, uczestnicząc m.in. w tak dużych festiwalach jak Pol’and’Rock Festiwal. Na scenie dają z siebie wszystko; zapewne dlatego, że Zespół jest jak rodzina. Jeśli chcesz być częścią tej wspaniałej rodziny – serdecznie zapraszamy do Kampinosu 20 sierpnia!

Kampinoski Eko Piknik odbywa się w miejscowości Kampinos A 30a, przy drodze wojewódzkiej nr 580, i jak co roku zapewniamy bezpłatne miejsca parkingowe w  pobliżu imprezy.

 Monika Ciurzyńska

Wójt Gminy Kampinos

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz