ZAGINIĘCIE MAŁGORZATY WNUCZEK Z ROKU 2006. WRACAMY DO SPRAWY!

Reklamy
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy działają, w ramach powołanego do sprawy Międzynarodowego Zespołu Śledczego (JIT), w Wielkiej Brytanii, w miastach Leicester i Manchester. Tam uczestniczą w czynnościach wykonywanych przez brytyjskich policjantów. Sprawa ma związek z zaginięciem sprzed 17 lat Pani Małgorzaty Wnuczek.

27-letnia Małgorzata Wnuczek zaginęła 31 maja 2006 roku w Wielkiej Brytanii. Ostatni raz widziana była w miejscowości Leicester, gdy wsiadła do autobusu jadąc z pracy do centrum miasta. Z informacji przekazanych przez rodzinę mieszkającą w Polsce, w Inowrocławiu, wynikało, że ostatni raz kontaktowała się z nimi 29 maja 2006 r., wysyłając wiadomość SMS.

Pomimo ponawianego apelu, zarówno ze strony rodziny, jak i policjantów, miejsce pobytu zaginionej pozostaje nieznane.

Teraz, po 17 latach, brytyjscy i polscy policjanci wracają do sprawy.

Informacje przekazane przez policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy detektywom z East Midlands Special Operations Unit (EMSOU) stały się przyczynkiem do podjęcia sprawy.

Obecnie na terenie Leicester prowadzone są poszukiwania na rzece Soar, w rejonie mostu Mill Lane. Ich celem jest weryfikacja posiadanych przez funkcjonariuszy informacji.

Ponadto w rejonie Greater Manchester do komendy policji doprowadzono 39-latka, który składa zeznania w sprawie zaginięcia, w związku z ewentualnym udzielaniem pomocy w zacieraniu śladów przestępstwa.

Policjanci, zarówno z Polski, jak i Wielkiej Brytanii, ponownie zaapelowali o przekazywanie informacji dotyczących miejsca pobytu Pani Małgorzaty Wnuczek. Detektywi są przekonani, że w polskiej społeczności Leicester są osoby, które mają wiedzę, bądź informacje o okolicznościach zaginięcia Polki.

Podczas działań prowadzonych obecnie na terenie Wielkiej Brytanii policjanci ponownie zwracają się z apelem do mieszkańców w Leicester, zwłaszcza do polskiej społeczności, aby zgłaszały się osoby, mogące przekazać informacje umożliwiające wyjaśnienie okoliczności zaginięcia Pani Małgorzaty Wnuczek. Teraz, po latach, niektóre informacje czy fakty mogą wydawać się nieistotne, ale dla policjantów każda wiadomość może okazać się kluczowa! Coś słyszałeś? Coś wiesz? Wszelkie szczegóły, które jesteś w stanie podać mogą mieć ogromne znaczenie.

Informacje można przekazać za pośrednictwem strony internetowej:

Leicestershire Police lub w Polsce pod nr 112.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz