Upał grozi niedoborem wody

fot.pixabay
Reklamy

TERESIN Wójt gminy Teresin zwrócił się do mieszkańców z apelem o rozsądne gospodarowanie wodą. Jak zaznacza w ostatnich tygodniach w gminie odnotowano bardzo duże zużycie wody oscylujące na granicy możliwości produkcyjnych Stacji Uzdatniania Wody. Jednocześnie odnotowano wzrost przypadków nielegalnego poboru wody z hydrantów przeciwpożarowych. Takie zjawisko jest bardzo groźne, gdyż w przypadku pożaru może zabraknąć wody do gaszenia ognia. Niestety uszkodzone gminne hydranty i notoryczne łamanie zabezpieczenia doprowadzają do marnotrawienia wody.

Wójt apeluje, by nie pozostawać obojętnym wobec zauważenia awarii, uszkodzenia, przecieki, czy przypadki wandalizmu hydrantów oraz kradzieży z nich wody. Takie zdarzenia trzeba zgłaszać na nr tel. 697 443 020.

– Liczymy na zrozumienie mieszkańców i właściwe podejście do apelu, co pozwoli na uniknięcie racjonowania wody i okresowego wstrzymania jej dostaw – informuje Marek Olechowski, wójt gminy Teresin.

Chodzi mu przede wszystkim o ograniczenie używania wody pitnej do celów gospodarczych, w tym podlewania upraw, ogródków, trawników, napełniania basenów ogrodowych oraz mycia samochodu i sprzętu rolniczego.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz