Trzeba uważać w lesie

Reklamy

KONARY Aż ponad cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru w lesie w okolicy Konar w gminie Brochów. Ogień pojawił się w czwartek, 8 czerwca w godzinach porannych. Do akcji gaszenia pożaru skierowanych zostało 11 zastępów – z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie oraz okoliczne jednostki OSP, głównie z terenu gminy Brochów.

Wskutek suchej ściółki leśnej ogień stanowił duże zagrożenie dla całego kompleksu leśnego i mógł łatwo się rozprzestrzenić. Akcja strażaków polegała na zalaniu wodą płomieni, zlokalizowaniu miejsc, z których mogłoby dojść do dalszego przenoszenia się ognia i ich dogaszenia.

Strażacy apelują o rozwagę i o nie wchodzenie na tereny leśne i podleśne z otwartym ogniem, gdyż w obecnej sytuacji nawet najmniejsza iskra może być przyczyna tragedii. W tek chwili na przeważającej części kraju obowiązuje pierwszy, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego lasu. Strażacy jednocześnie przypominają, by nie porzucać w lesie przedmiotów łatwopalnych i butelek szklanych, które działają jak soczewki skupiające promienie słoneczne i powodujące samozapłon podłoża.

BN

Fot. KPPSP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz