Prawie 2 tony wyrobów tytoniowych zabezpieczonych przez sochaczewskich policjantów

Reklamy

Sochaczewscy policjanci ustalili, że na jednej z posesji w gminie Nowa Sucha składowana jest znaczna ilość wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Natychmiast przystąpiono do realizacji sprawy. Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko dwie tony wyrobów tytoniowych w różnej postaci, m.in. suszu tytoniowego i gotowych papierosów, które były przechowywane na terenie całej posesji.

Mężczyzny podejrzewanego o przestępstwo nie było na miejscu, lecz 43-latek zgłosił się do sochaczewskiej komendy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania i organizowania wprowadzenia do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany 43-latek złożył wyjaśnienia i po wykonanych czynnościach procesowych został zwolniony.

Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo karno-skarbowe.

Szacuje się, że z tytułu niezapłaconych należności podatkowych, Skarb Państwa poniósłby straty wynoszące ponad milion złotych.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz