Pijany kierowca nie zatrzymał sie do kontroli drogowej

Reklamy
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej czym zmusił policjantów do pościgu.
W ubiegłym tygodniu policjanci z drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy na ul. Żyrardowskiej w Sochaczewie. Mundurowi sprawdzili prędkość forda, który jechał w ich kierunku. Urządzenie do pomiaru wykazało 83 km/h w obszarze zabudowanym. Policjant dał kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, ale ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierowcą forda. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne w radiowozie, ale uciekający mężczyzna zlekceważył to i kontynuował ucieczkę. Krótko po tym mężczyzna kierujący fordem uderzył autem w ogrodzenie posesji.

26-latek został zatrzymany na terenie gminy Nowa Sucha. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej czym zmusił funkcjonariuszy do pościgu, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz