Pierwsza pomoc ratuje życie

Fot. Pixabay
Reklamy

KAMPINOS Nie od dziś wiadomo, że w czasie ataku choroby oraz zaraz po wypadku ważne są pierwsze sekundy i minuty. Pomoc udzielona jeszcze przed przyjazdem karetki może uratować życie albo pomóc w dojściu do zdrowia.

Aby móc państwu przekazać tą cenną wiedzę w miesiącach kwiecień – sierpień 2023 roku strażacy z terenu Gminy Kampinos będą organizować bezpłatne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Osoba, która zna zasady udzielania pomocy jest bardziej pewna siebie, skłonna podjąć natychmiastowe działanie i potrafi zapanować nad sobą w trudnych okolicznościach. Spokój, odpowiednia ocena sytuacji i udzielenie doraźnej pomocy może przynieść szybką ulgę choremu. Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy daje nam możliwość ustabilizowania stanu poszkodowanego i możliwość zahamowania pogorszenia jego stanu do momentu przejęcia go przez zespół pogotowia ratunkowego – mówi Łukasz Łopaciński, prezes zarządu gminnego OSP w Kampinosie.

Spotkania z mieszkańcami będą się odbywać w sołectwach, świetlicach wiejskich oraz szkole. Informacje o miejscu i czasie szkolenia będą ogłaszane przez zarząd OSP na stronach internetowych jednostek oraz poprzez sołtysów poszczególnych wsi. Instruktaż przeprowadzą strażacy – ratownicy posiadający odpowiednie szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W trakcie spotkań będzie można spróbować swoich sił na profesjonalnym sprzęcie do nauki udzielania pierwszej pomocy (również z użyciem defibrylatora zewnętrznego), jak też porozmawiać z prowadzącymi na temat swoich doświadczeń.

W razie pytań odnośnie szkolenia można się zwracać do prezesa zarządu OSP w Kampinosie na adres mailowy – LLopacinski@interia.eu.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz