Muzyczne gwiazdy Dni Sochaczewa

Reklamy
Tegoroczne Święto Mieszkańców – Dni Sochaczewa są szczególne z wielu względów. Po latach przerwy wydarzenie powraca nad Bzurę, do amfiteatru i w jego najbliższe okolice. Po pandemicznej przerwie wraca też formuła koncertów gwiazd polskiej muzyki – w sobotę 10 czerwca na scenie zagoszczą Reggaeside, Smolasty i Pectus.

Sobotnia odsłona Dni Sochaczewa to przede wszystkim koncerty w amfiteatrze. Jako pierwsza na scenę wejdzie grupa Teren C prezentująca muzykę country. Istniejący od niemal 40 lat zespół ma w swojej historii występy z gwiazdami polskiej muzyki, jak Stanisław Sojka, koncerty na Pikniku Country w Mrągowie i płytę pod tytułem „Tak myślę sobie” z gościnnym udziałem Tomasza Szweda czy Lonstara. Muzycy zaprezentują przede wszystkim własne utwory, ale sięgają też po klasykę gatunku. Początek koncertu o 17.30.

Pozytywnie i pogodnie – Reggeaside

O 18.45 na scenę wejdzie zespół Reggaeside. Grupa wyróżnia się na polskiej scenie oryginalnym stylem, w którym rytmy reggae ciekawie przeplatają się z innymi gatunkami muzycznymi: rocka, popu, funky i ska. Reggaeside stawia na piosenki, w których zawarte są pozytywne wartości ubrane w przyjemne brzmienie i chwytliwe melodie. W 2017 roku ukazał się debiutancki album „Szczęście”. Szczęście i uśmiech nie schodzi z twarzy muzyków, grających w składzie: Karol Olszewski – wokal, Przemysław Olszewski – klawisze, wokal, Mateusz Deredas – gitara basowa, wokal, Remigiusz Kreński – perkusja, Jacek Kopowski – gitara elektryczna, Maciej Gburczyk – gitara elektryczna, Beniamin Baczewski – saksofon, Robert Bracki – trąbka.

Herbata z imbirem – Smolasty

Kolejną gwiazdą na sochaczewskiej scenie będzie Smolasty – piosenkarz i producent muzyczny, tworzący muzykę z pogranicza popu i rapu. Współpracował z innymi znanymi artystami polskiej branży muzycznej m.in.: Ewą Farną, Otsochodzi, Białasem, Robertem Gawlińskim czy Malikiem Montaną. Jego muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami i szczerymi tekstami. Artysta zatarł sztywne granice między rapem a popem. Smolasty ma na swoim koncie kilkanaście złotych i platynowych płyt oraz kilkaset zagranych koncertów, a jego single na YouTube mają ponad 300 milionów wyświetleń. Jest twórcą takich hitów jak: Uzależniony, Fake Love, Raj, Tusz.  Jego utwory od 2016 okupują listy przebojów. Szczyt popularności osiągnął w 2021 roku, gdy do sieci trafił utwór „Duże Oczy”. Od lutego tego roku w rozgłośniach radiowych rekordy popularności bije utwór „Herbata z imbirem”.

Barcelona i Oceany – Pectus

Wieczór w amfiteatrze zakończy występ zespołu Pectus. Grupa powstała w 2005 roku w Rzeszowie. W styczniu 2007 ukazał się promocyjny mini album z pięcioma autorskimi utworami, a następnie zespół nagrał utwór „To, co chciałbym Ci dać”, który stał się wielkim przebojem. Po zdobyciu Słowika Publiczności na Sopot Festival 2008 kariera zespołu nabrała tempa. W 2009 roku na rynku ukazał się debiutancki album, a kolejny singiel „Jeden moment” ugruntował pozycję zespołu. Podczas 46. Sopot Festival w 2009 roku PECTUS odebrał Złotą Płytę, a podczas Opolskiego Festiwalu otrzymał Superjedynkę w kategorii Debiut Roku. Rok 2010 to liczne koncerty w kraju i za granicą oraz praca nad drugim albumem pt. „Stos Praw” (premiera – wrzesień 2010). Otwierające go „Oceany” królowały przez wiele miesięcy na listach przebojów rozgłośni radiowych. Już w nowym składzie zespół nagrał utwór „Dla Ciebie”, a we wrześniu 2012 r. listy przebojów opanowała kolejna piosenka pt.: „Barcelona”.

Warto też podkreślić, że konferansjerem sobotniego spotkania w amfiteatrze będzie jeden z najlepszych w tej branży – Mariusz Korpoliński. Znany między innymi ze współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, największymi firmami jak Coca Cola, Rossmann czy Michelin, potrafiący nawiązać świetny kontakt z publicznością i zachęcić do wspólnej zabawy. Inteligentny, błyskotliwy i profesjonalny – tak oceniają go ci, którzy bywają na prowadzonych przez niego wydarzeniach. Zapowiada się więc wieczór nie tylko muzycznych wrażeń.

um

Zdjęcie ilustracyjne z oficjalnych stron i profilii zespołów Pectus

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz