Można zawalczyć o FLORIANY

fot.pixabay
Reklamy

MAZOWSZE Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP ogłosił V edycję Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY 2023 na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Konkurs ten poświęcony jest rozwojowi, edukacji i integracji środowisk lokalnych.

Głównym celem tego konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, jak też podnoszenie jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, wspieranie rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności oraz przeciwdziałanie wykluczeniu.

Chodzi również o rozwijanie współpracy samorządów z jednostkami OSP poprzez inicjatywy podejmowane na rzecz poprawy jakości życia, nagradzanie projektów zrealizowanych z udziałem strażaków i samorządów oraz innych lokalnych środowisk – organizacji i instytucji. Ponadto propagowanie działalności na rzecz społeczeństwa i promocja jednostek OSP. Inicjatywy będą oceniane w siedmiu kategoriach tematycznych. Będą to – infrastruktura przestrzeni publicznej, ochrona środowiska i ekologia, edukacja, sport wraz z rekreacją i turystyką, kultura i tradycja, jak też aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna. Ostatnia siódma kategoria jest specjalną.

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca. Warunkiem jest wypełnienie formularza online dostępnego w regulaminie konkursu, który znajdziecie na stronie floriany.pl w zakładkach konkurs/regulamin lub konkurs/formularze zgłoszeniowe.

Potem trzeba wypełnić opisowy formularz zgłoszeniowy, wydrukować i podpisać przez upoważnione osoby oraz wysłać pocztą tradycyjną wraz z dokumentacją zdjęciową lub filmową na płytach CD lub pendrive na adres – Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP,

  1. Oboźna 1, 00-340 Warszawa – z dopiskiem na kopercie – „Konkurs Floriany”.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz