Mazurek, maluchy i ogórek

Reklamy
Drugi dzień Święta Mieszkańców – Dni Sochaczewa rozpocznie się o 12.00 na placu Kościuszki. Na sochaczewian i ich gości czekać będą ulubione samochody, czyli maluchy – przez dwie godziny prezentować je będzie Stowarzyszenie Sochaczewskie Fiaty 126p. O 13.30 burmistrz Piotr Osiecki zaprasza na tradycyjny poczęstunek – na placu pojawi się gigantyczny mazurek Chopina, ciasto nawiązujące do najwybitniejszego polskiego kompozytora, którego recepturę opracowała sochaczewska cukiernia Lukrecja.

Degustacji towarzyszyć będzie muzyka – wystąpią Orkiestra Dęta Sochaczew pod batutą Justyny Piątkowskiej-Duraj i Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa pod dyrekcją Ludwika Skrzypka.

O 14.00 zaś rozpoczną się wycieczki historyczne po mieście – chętnych w podróż zabierze ogórek, czyli PRL-owski Jelcz wypożyczony na ten dzień z Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Autobus z przewodnikiem wykona cztery kursy – o 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Bilety wydawane będą w dniu jazdy – niedzielę 11  czerwca od godziny 10:00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Jedna osoba będzie mogła pobrać maksymalnie 5 biletów. W czasie wycieczki pracownicy Muzeum opowiedzą o najważniejszych sochaczewskich zabytkach i historii miasta. Dla wielu z nas ogórki są wspomnieniem, ale dla młodszego pokolenia będą niewątpliwą atrakcją, bo jeżdżących wciąż egzemplarzy coraz szybciej ubywa.

UM/ Zdjęcie ilustracyjne: Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz