Festiwal Twórczości, jakich mało

Reklamy

Już po raz trzeci odbywał się w środę, 31 maja Festiwal Twórczości Wszelakiej w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego Erminowie. Jak dotychczas organizowany jest od w przededniu Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pogoda dopisała i było kolorowo oraz bardzo wesoło.

Atmosfera była wspaniała. Pojawili się nie tylko lokalni twórcy z powiatu sochaczewskiego, ale też spoza niego. Występowali wykonawcy z Gostynina, Mocarzewa oraz Grodziska Mazowieckiego. Nie zabrakło tez w tym roku gwiazdy, którą był Piotr Bechcicki, lider zespołu Mister Dex, który śpiewał swe piosenki wspólnie z dziećmi.

Na samym początku przybyłych uczestników wspólnej zabawy powitała Renata Karaś, dyrektor szkoły, zachęcając do wspólnej zabawy. Jako pierwsi przedstawili swój spektakl „ranczo w Erminowie” członkowie Teatru nauczycielskiego. Po nim wszyscy zaśpiewali piosenkę festiwalową oraz wjechał ogromny tort przy dźwiękach fanfar. Potem na scenie oczarował publiczność zespół przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Sochaczewie, żywy i radosny jak iskierki.

Świetnie zaprezentował się w bajce ukraińskiej o zwierzakach. Piękne, pełne fantazji kostiumy przyciągały kolorami. Ta sama grupa przedstawiła też ludowy taniec ukraiński chopak, wykonując z ekspresją ewolucje taneczne.

Zachwycili wykonawcy i zespoły z Mocarzewa i Gostynina, prezentując znane i lubiane piosenki. Jednak wszystkich rzuciła na kolana Monika z Grodziska Mazowieckiego, która mocnym, czystym głosem zaśpiewała piosenkę „Jest taki kraj”. To było mistrzostwo, świetna dykcja i perfekcyjny śpiew nie łatwego utworu. Publiczność nagrodziła ja owacjami. Również drugi utwór zaprezentowany przez Monikę zdobył aplauz publiczności.

Doskonale zaprezentowali się też Piotrek i Kacper z Erminowa oraz laureaci Festiwalu na Piosenkę Ekologiczną, również reprezentujący erminowską placówkę. Podobał się też bardzo występ dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” w Załuskowie. Przedstawiona została bajką o Muminkach.

Nie zabrakło też wspólny zabaw przy dźwiękach „Kaczuszek”, „Macareny”, „Telewizora” i innych skocznych melodii. Były korowody i tradycyjny pociąg. Na koniec dyskoteka dla wszystkich. Nie zabrakło smakowitych przysmaków – kanapeczek, past do pieczywa, słodyczy i napojów. Był też kiermasz rękodzieła artystycznego wykonanego przez dzieci na zajęciach plastycznych oraz można było nabyć wypielęgnowane przez uczniów roślinki. Za rok kolejne spotkanie festiwalowe.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz