Felivers wygrał opolskie Debiuty

fot. facebook Felivers
Reklamy

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu traktowane jest jako jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju. W tym roku słynny festiwal odbywa się już po raz 60., a na scenie pojawiły się ponownie nie tylko topowe gwiazdy, lecz także debiutanci, którzy otrzymali szansę zaprezentowania się przed szeroką publicznością. W gronie artystów startujących w Debiutach był sochaczewskki zespół Felivers.

W tym roku a scenie pojawiło się dziesięciu wykonawców, którzy próbowali przekonać do siebie jurorów. Na scenie poza formacją Felivers, która starała się wcześniej o możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji. Felivers to czteroosobowa formacja, składająca się z utalentowanych muzyków – Miłosza Fergińskiego, Wojciecha Fortuny, Konrada Jażdżyka i Piotra „Cody” Dąbrowskiego. Ich muzyka to fascynująca mieszanka stylów, gdzie rock łączy się z elementami muzyki rozrywkowej, tworząc niepowtarzalne brzmienie.

Rock and roll nigdy nie umrze i my tego dopilnujemy. To są czasy prawdziwego rocka. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, nie spodziewaliśmy się zwycięstwa. Już sama możliwość wystąpienia przed opolską publicznością była dla nas wielkim wyróżnieniem. A teraz wrócimy do domu z Karolinką! – tłumaczą członkowie Felivers.

Podczas tegorocznego konkursu Debiutów w Opolu na scenie zaprezentowali się – Konrad Baum z utworem „Sam jak Ty”, Magda Bereda z „Jest mi do twarzy we własnej osobie”, Ewa Novel z „Na końcu świata”, Jan Majewski z  „Właściwie mi dobrze” (nagroda publiczności), Ada Szulc z „Co teraz”, Marti Wójcik z „Drugi plan” (,laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki), Kamil Jachyra z „Kocham Cię”(laureat Szansy na Sukces. Opole 2023), Karolina Fryt z „Wykrzycz” (laureatka Szansy na Sukces. Opole 2023) i Klaudia Kowalik –z „Za mało czasu” (laureatka Opolskich Eliminacji do koncertu Debiuty”. W tym gronie Zespół Felivers   był jedyną kapelą. Przedstawił utwór „Szminka”. Ostatecznie nagroda im Anny Jantar trafiła do Folivers. Członkowie grupy otrzymali też czek na 30 tysięcy złotych.

Sochaczewianie żyją sukcesem swego zespołu, a artyści cieszą się i zapowiadają nową erę rocka. Przy tak silnej tegorocznej obsadzie sukces jest tym cenniejszy. Mieszkańcy miasta liczą na specjalny koncert swego zespołu już niebawem.

 BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz