Bieg po kampinoskim piekle

Reklamy

Nasz Patronat

KAMPINOS Już po raz drugi odbędzie się impreza „Biegamy po kampinoskim Piekle”. Zaplanowana została ona na niedzielę, 25 czerwca na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Organizatorem jej jest gmina Kampinos i Uczniowski Klub Sportowy Filipides z Teresina. Patronat Honorowy nad imprezą objął Kampinoski Park Narodowy. Samo wydarzenie dofinansowane zostało przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zależy nam aby ta impreza biegowa promująca zdrowy tryb życia była jak najszerzej rozpropagowana. Wydarzenie ma na celu popularyzację i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej i zdrowej formy rekreacji. Przedstawienie walorów rekreacyjnych terenów Kampinoskiego Parku Narodowego oraz gminy Kampinos. Chodzi nam też o poszerzanie wiedzy ekologicznej wśród uczestników biegu i widzów – mówi Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos.

Miejscem startu i mety jest Granica, miejscowość na terenie gminy Kampinos. To tam 25 czerwca wystartują biegacze o godzinie 10.00. Głównym elementem wydarzenia jest bieg na 10 km, dla osób dorosłych oraz dla młodzieży, która ukończyła 16 lat. Trasa wyznaczona jest na szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego  oraz drogach publicznych – poprzez trasy szutrowe, piaszczyste i asfalt. Na trasie może występować błoto, woda, korzenie. Nie zaleca się biegania w kolcach ze względu na walory środowiska oraz bezpieczeństwo biegu. W biegu głównym został ustalony limit 100 uczestników. Dla dzieci  i młodzieży zaplanowany jest bieg rekreacyjny na dystansie pół kilometra   lub jednego kilometra. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych, podpisana przed odbiorem nr startowego. Tu zaplanowany limit uczestników wynosi 50 osób. Finaliści podzieleni na kategorie wiekowe otrzymają medale oraz cenne nagrody rzeczowe. Natomiast każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal. Są już głoszenia z klubów – Kampinos, UKS Filipides Teresin, Dystans Leszno, SP 3/ Piastowa Piastów i SZEFczykRUN. Wymagana jest opłata startowa – dla dorosłych 20 zł brutto, dla dzieci   – 10 zł brutto, płatne wyłącznie droga elektroniczna. Każdy uczestnik biegu otrzyma nr startowy z agrafkami, wodę mineralna na trakcie i na mecie, posiłek po ukończeniu biegu. Pomiar czasu biegu na podstawie czipów elektronicznych wmontowanych w nr startowe.

Zapisy do biegów do 20 czerwca lub do wyczerpania miejsc na stronie time-sport.pl. Obecnie zgłoszonych w sumie jest około 20 osób na oba biegi – dorosłych i dzieci, w tym połowa uczestników to osoby dorosłe.

BN

Fot. Kampinos.pl (fot. z biegu 2022)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz