50 tys. zł od Sochaczewa dla gości z Ukrainy

Reklamy
Delegacja z ukraińskiego Gródka odwiedziła w miniony weekend Sochaczew, by wziąć udział w Święcie Mieszkańców. Ostatnim elementem ich pobytu było przekazanie darów zakupionych za przeznaczoną z budżetu miasta kwotę 50 tys. zł.

W poniedziałek, 12 czerwca, gości pożegnał Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Dobrowolskim. Następnie, w Środowiskowym Domu Samopomocy, odbyło się oficjalne przekazanie darów z udziałem wiceburmistrza Gródka Dimy Warszawskiego, Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM Joanny Kamińskiej oraz dyrektora ŚDS Adriana Kamińskiego. Kwota 50 tys. zł została przeznaczona na zakup leków, pralek, śpiworów, żywności, plecaków, powerbanków i in., które trafią do centrów pomocy uchodźcom prowadzonym przez władze Gródka.

Przypomnijmy, że kopię uchwały o kolejnej pomocy, jakiej miasto udzieliło przyjaciołom walczącym z rosyjskim okupantem odebrał wiceburmistrz Dima Warszawski z rąk przewodniczącego rady miejskiej Sochaczewa Sylwestra Kaczmarka na uroczystej sesji 9 czerwca. Natomiast decyzję o tym podjęli jednogłośnie radni na sesji 30 maja.

To nie jedyna pomoc jaką Miasto zaoferowało zaprzyjaźnionemu ukraińskiemu Gródkowi. W lipcu blisko pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami spędzi dwa tygodnie wakacji na obozie w stanicy harcerskiej Hufca ZHP Sochaczew w miejscowości Łąkie. Organizacja wypoczynku również zostanie sfinansowana z budżetu Miasta Sochaczew.

Źródło i fot: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz