Zaśpiewajmy razem z Fryckiem!

Reklamy

„(…) JPan Pichon (…) usłyszał na płocie siedzącą Catalani, która coś całą gębą śpiewała. (…)”

4 czerwca 2023 r. g. 10.00-17.00  zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Dnia Dziecka w Żelazowej Woli! Wstęp wolny

W tym roku kontynuujemy podróże z Fryckiem po Polsce, przysłuchując się… pieśniom i piosenkom z różnych regionów.

Wokalne podróże poprowadzą artyści z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Podczas gry terenowej nauczą nas kilku pieśni: ludowych oraz Fryderyka Chopina, byśmy pod koniec Dnia Dziecka mogli wykonać je wspólnie przed Domem Urodzenia kompozytora. Dowiemy się również, jak muzykować na najprostszych instrumentach świata. Maluszki zaprosimy na specjalnie dla nich zaprojektowane zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem m.in. musiconu i prostych instrumentów perkusyjnych.

Nie zabraknie oczywiście muzyki Fryderyka Chopina: w Domu Urodzenia kompozytora odbędą się recitale w wykonaniu Pawła Wakarecego, a na scenie w Parku usłyszymy najmłodszych pianistów, laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni. Muzyczny pejzaż dopełnią Szymon Mechliński (baryton) i Michał Biel (fortepian), wykonując XIX-wieczne pieśni i arie.

Przeróżne warsztaty plastyczne: plener malarski, malowanie drewnianych instrumentów, tworzenie ozdób do włosów, wiatraczków, motanek, wyrobów z wikliny i słomy oraz nauka haftów pozwolą nam poznać sztukę rękodzieła. Wreszcie spotkamy się także z przyrodą: przygotujemy sadzonki oraz własnoręcznie zbudujemy… domki dla owadów! Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, przygotowanych w strefach naszych sponsorów i partnerów.

Serdecznie zapraszamy do Żelazowej Woli! W Parku zaplanowano strefę food trucków z możliwością zjedzenia obiadu – przewidziane menu dziecięce. Warto wziąć ze sobą koc piknikowy i spędzić cały dzień ze sztuką w pięknych okolicznościach przyrody.

fot. Muzeum w Żelazowej Woli

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz