Zabawy moc dla małych i dużych dzieci

Fot. Bogumiła Nowak
Reklamy

Nasz patronat

W słoneczna  niedzielę, 28 maja do Parku im. I. W. Garbolewskiego w Sochaczewie  przybyły nieprzebrane tłumy sochaczewian i mieszkańców okolicznych gmin na Miejski Dzień Dziecka – „W krainie przygód”. Było gwarnie, wesoło i ciekawie. Każdy mógł odkryć coś dla siebie i to niezależnie od wieku.

Jak się okazuje z dziecięcych pasji i fascynacji się nie wyrasta. Poszczególne krainy zabawy i przygody przyciągały licznymi i zaskakującymi rozrywkami. Najmłodszych ciągnęło najbardziej do żywych zwierzaków. Kolejka ustawiała się do przejażdżek kucykami. Zachwycał tez wybieg z lamami, gdzie prezentowała się ich rodzinka z maluchem. Przyjazne lamy nadstawiały  pyski do pieszczot i głaskania.

Nie brakowało amatorów do strzelania z prawdziwego karabinka, patrzenia przez lunetę w niebo, układania klocków rozmaitej wielkości, szachów, malowania obrazów na sztalugach oraz prac rękodzielniczych. Mniej zdolni mogli podziwiać gotowe prace  lub kupić gotowe dzieła artystek. Jak zwykle swoje stoisko wystawił Warsztat Terapii Zajęciowej z Sochaczewa oferując  prace wykonane przez uczestników warsztatów. Inne wspaniałości, tym razem kulinarne  oferowały Koła Gospodyń Wiejskich – Mokasianki, Borzymówka oraz Kreatywni z Kozłowa Biskupiego.  Były tez lody, gorąca, pachnąca kawa.

Rodzice i dziadkowie mieli moc uciechy i wrażeń obserwując dwoje dzieci i wnuki na scenie w wokalnych i tanecznych występach. Natomiast młodzi z pasją wykonywali ewolucje taneczne, śpiewali, poznawali tajniki samoobrony, kopania piłka do celu, jak też turlania się w ogromnej, kolorowej piłce. Wspaniała zabawa była w dmuchanym wigwamie  indiańskim. Swoje stoiska mieli też honorowi krwiodawcy, sochaczewska policja i strażacy, no i oczywiście Sochaczewskie Fiaty 126p, Chorągiew ZHP z Sochaczewa, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Urząd Miasta Sochaczew oraz MOSiR.

Kto nie był może żałować, gdyż każdy mógł znaleźć coś dla siebie bez względu na wiek i zainteresowania. Bawili się doskonale  rodzice i ich pociechy. A już niebawem kolejna impreza na Dniach Sochaczewa.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz