Trzeba dbać w czasie upału

Fot. Pixabay

KAMPINOS Robi się coraz cieplej. Najbliższe prognozy zapowiadają wysokie, niemal letnie temperatury. Lato też zapowiada się w tym roku bardzo upalnie. Już teraz gminni urzędnicy apelują by zadbać o swe czworonogi i chronić je przed wysokimi temperaturami.

– Nie zapominajmy o komfortowych warunkach życia naszych psiaków. Zadbajmy o naszych czworonożnych przyjaciół w czasie letnich upałów, a w szczególności o zwierzaki wymagające uwagi. Trzeba zadbać przede wszystkim o psy o nie najlepszej kondycji, w podeszłym wieku, mające nadwagę, a szczególną opieką i troską otoczyć suki ciężarne oraz szczenięta – apelują pracownicy Urzędu Gminy w Kampinosie.

Informują, że należy zwrócić uwagę, by psiaki w gorące dni zawsze miały swobodny dostęp do czystej wody, która powinna być wymieniana kilka razy dziennie. Miska przeznaczona na wodę powinna służyć tylko w tym celu. Nie należy więc poić zwierzęcia z  miski, do której wsypuje się karmę, gdyż zanieczyszczona woda przez resztki karmy szybciej traci swoją świeżość przez co z czasem staje się niezdatna do spożycia. Naczynia z wodą oraz karmą dla psiaków powinny być ukryte przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych, by się nie nagrzewały.

– Pamiętajmy przede wszystkim o samych zwierzakach by im zapewnić odpowiednie warunki bytowania w letnie dni, by nie przebywały cały dzień na słońcu. Jeśli nasz pupil mieszka w budzie to powinna ona znajdować się w zacienionym miejscu. Również kojec  powinien zapewniać miejsce zacienione, chroniące przed palącym słońcem. Pamiętajmy o pielęgnacji zewnętrznej. Czesząc psa pomagamy mu pozbyć się futra zimowego, dzięki temu w ciepłe dni jest mu lżej. Strzyżenie psa całkowicie na łyso nie poprawi jego komfortu wręcz goła skóra w kontakcie z promieniami słonecznymi spowoduje oparzenia, wtedy musimy pamiętać by skórę pozbawioną sierści zabezpieczać za pomocą właściwego kremu z filtrem. Naszym zadaniem jest sprawić, aby zwierzęta czuły się zaopiekowane i szczęśliwe – dodają gminni urzędnicy.

Oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz