Ruszyły kampinoskie majówki

Fot. Bogumiła Nowak

KAMPINOS/JULINEK Od długiego, majowego weekendu rozpoczął się sezon majowych imprez na terenie Puszczy Kampinoskiej. Powrócił też pociąg Retro, który będzie kursować aż do końca października. Rozpoczął też sezon Park Julinek, który zaprasza gości na różnorodne atrakcje, zapewniające skorzystanie z aktywnego relaksu.

Sezon z wąskotorówką rozpoczął się w sobotę, 29 kwietnie. W kwietniu, maju, wrześniu i październiku kolejka kursuje we wszystkie soboty prowadzona przez lokomotywę parową. Z kolei we wszystkie niedziele skład prowadzi lokomotywa spalinowa. W czerwcu, lipcu i sierpniu skład będzie obsługiwany we wszystkie soboty oraz w piątek, 9 czerwca przez lokomotywę parową, a w piątki (poza 9 czerwca) i niedziele – przez lokomotywę spalinową.

Spotkania a wąskotorówką rozpoczyna około godzinne zwiedzanie wystaw i skansenu z przewodnikiem. Odjazd z Muzeum do Wilcze Tułowskie punktualnie o godzinie 10.30. Trasa przejazdu do Puszczy Kampinoskiej trwa nieco ponad godzinę. W programie jest spacer po skraju Puszczy z przewodnikiem. Po nim dojazd do Tułowic, gdzie w Osadzie Puszczańskiej na uczestników imprezy czeka piknik z ogniskiem. Turysta może przyjechać z własnym prowiantem lub kupić go na miejscu w punkcie gastronomicznym. Pewnym utrudnieniem jest to, że za napoje, grilla i pieczywo trzeba płacić gotówką. Pobyt w Osadzie Puszczańskiej trwa około 1,5 godziny. Po tym czasie. Tuż po godzinie 14.00 jest odjazd do Sochaczewa. Wycieczka kończy się około 15.30. W Sochaczewie można po uzgodnieniu z kierownikiem pociągu wysiąść na stacji Sochaczew Miasto.

Pociąg jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo na wózku inwalidzkim oraz wózków dziecięcych. Można ze sobą zabrać psa, ale musi być on w kagańcu i na smyczy lub trzymany na ręku przez właściciela (jeśli jest bardzo mały). Musi mieć też aktualne szczepienia.   Trzeba też pamiętać, że z psem nie można udać się na spacer. Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz wprowadzania czworonogów. Zakup biletów online. Koszt przejazdu 43 zł (normalny) lub 34 zł (ulgowy), dla dzieci do lat 4 kosztuje (10 zł), przewóz roweru (13 zł).

Z kolei w Julinku, w dawnej szkole cyrkowej inauguracja sezonu letniego ruszyła imprezą pod hasłem Wielka Cyrkowa Majówka. Wielkie otwarcie trwało do niedzieli, 7 maja. W tym czasie tradycyjnie oprócz artystów cyrkowych i iluzjonistów były typowe atrakcje Julinka – park linowy, park wodnym tor tubingowy, dmuchańce, mini golf, automaty do gry oraz wesołe miasteczko. Bilet normalny kosztuje od 89 do 119 zł, ulgowy – 79-109 zł. Są też oferty rodzinne, urodzinowe i seniora. Można kupić bilet w kasie i online.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz