Rusza wielki projekt drogowy – w poniedziałek zacznie się remont pierwszej ulicy

Reklamy
„Mała Ojczyzna Chopina – przebudowa dróg miejskich stanowiących element tras turystycznych i ścieżek rowerowych” to największy projekt drogowy miasta Sochaczew realizowany w ostatnich latach. W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace na pierwszej z 33 ulic.

Firma Strabag, wykonawca prac w ramach projektu „Mała Ojczyzna Chopina – przebudowa dróg miejskich stanowiących element tras turystycznych i ścieżek rowerowych” poinformowała, że 15 maja planuje przejąć plac budowy. Oznacza to początek prac związanych z największą drogową inwestycją miasta – przebudową 33 miejskich dróg. Projekt jest rekordowy nie tylko ze względu na liczbę ulic, które zostaną wyremontowane w ciągu najbliższych dwóch lat, ale i z powodu wysokości dofinansowania, jakie miastu udało się na ten cel pozyskać z Polskiego Ładu – jest to 21,85 mln zł z całkowitej kwoty odłożonej na jego wdrożenie, wynoszącej 28,1 mln zł.

Remont tak dużej liczby ulic wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu w różnych częściach miasta. Nie da się tego uniknąć, jednak zarówno wykonawca, jak i władze miasta zapewniają, że zrobią wszystko, aby niedogodności były jak najmniejsze. Remontowane drogi mają być przez cały czas przejezdne, a jeśli wystąpi konieczność zamknięcia ich na krótki okres, mieszkańcy będą informowani o tym fakcie ze stosownym wyprzedzeniem.

Planowa to pierwsza ulica, na której rozpoczną się roboty, ale jeszcze w maju ruszą kolejne – na Wierzbowej, Bora-Komorowskiego, Zapolskiej, Iwaszkiewicza i ks. Twardowskiego. W czerwcu Strabag chciałby wejść na: Kasztanową, Srebrną, Bajeczną, Porzeczkową, Brzozową, Leśmiana i Lema.

Przypomnijmy, że ostateczna decyzja o przebudowie 33 ulic zapadła na sesji 28 marca br., gdy rada zabezpieczyła na ten cel pieniądze w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Inwestycję poparli w głosowaniach radni Sochaczewskiego Forum Samorządowego i PiS: Selena Majcher, Piotr Pętlak, Sylwester Kaczmarek, Edward Stasiak, Sławomir Dorywalski, Arkadiusz Karaś, Marcin Cichocki, Krystyna Dybiec, Renata Sokołowska, Magdalena Zborowska, Sylwester Zdzieszyński. Wyszli z sesji i nie brali udziału w głosowaniach radni PO, Koalicji dla Sochaczewa i Bezpartyjni Samorządowcy: Janusz Bąbała, Robert Błaszczyk, Jacek Krzemiński, Adam Kloch, Jolanta Kulpa-Szczepaniak.

daw/UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz