Rusza program Poznaj Polskę  

fot. archiwum
Reklamy

SOCHACZEW Gmina Sochaczew otrzymała dofinansowanie na realizację wycieczek szkolnych w ramach programu „Poznaj Polskę” w tegorocznej edycji programu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki. Gmina otrzymała dofinansowanie na realizację wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII w wysokości 72 400 złotych.

 Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacji dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Przedsięwzięcie to ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, urozmaicić zajęcia lekcyjne. Tym samym zajęcia staną się bardziej atrakcyjne. Dotacja ministerialna zostanie przeznaczona na przygotowanie i przeprowadzenie 12 wycieczek szkolnych. Wsparciem w ramach programu zostaną objęte wszystkie szkoły w gminie, które złożyły wnioski. I tak SP im. Fryderyka Chopina w Feliksowie zorganizuje dwie wycieczki jednodniowe w klasach I-III i IV-VIII, oraz jedną dwudniową w klasie IV-VIII. Dofinansowanie wyniesie tu 20 tys. zł. SP im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie otrzyma 10 tys. zł na dwie wycieczki jednodniowe w klasach I-III i IV-VIII.

Z kolei SP im. Mikołaja Kopernika w Kątach zorganizuje jedną wycieczkę trzydniową w klasie IV-VIII. Na ten cel otrzyma dotację w wysokości 15 tys. zł. SP im. Józefa Piłsudskiego w Mokasie planuje dwie wycieczki jednodniowe w klasach I-III i IV-VIII w ramach dofinansowania 10 tys. zł. Z kolei SP im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach organizuje dwie wycieczki jednodniowe w klasach I-III i IV-VIII. Na ten cel otrzyma dofinansowania w wysokości 9 tys. zł, a SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wymysłowie na dwie wycieczki jednodniowe w klasach I-III i IV-VIII – 8 400 zł.

 Całkowity koszt zadania dla gminy Sochaczew zamyka się kwotą 106 700 zł, w tym dotacja ministerialna wyniesie 72 400 zł, a wkład własny gmina zaplanowała w wysokości 34 300 zł, który zostanie podzielony na wkład z gminnego budżetu oraz wpłaty od rodziców. Jednak dotacja sprawi, że przy obecnych wysokich cenach koszty wycieczek staną się dla rodziców bardziej przystępne. To ważne, gdyż atrakcyjne wycieczki rozwijają wśród dzieci i młodzieży chęć poznawania nie tylko najbliższej okolicy, ale tez walorów dalszych zakątków kraju.

 

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz