Pieniądze na zabiegi

psy
fot.pixabay

RYBNO Gmina Rybno pozyskała dofinansowanie w wysokości 12 275 zł na realizację zadania w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023″. Całkowita wartość zadania wyniesie 24 550, zł.

Z pozyskanych funduszy mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnego zabiegu weterynaryjnego (kastracji lub sterylizacji swoich psów i kotów) oraz rejestracji (zaczipowania ich w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie).

Gmina wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie i pozyskanie wsparcia finansowego, gdyż mieszkańcy każdego roku zgłaszają chętnie by skorzystali z oferty. Sterylizacji i czipowania swych pupili. Gmina wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom złożyła odpowiedni wniosek o dofinansowanie. Warto przy tym zaznaczyć, że w tym roku na terenie gminy odbyła się bezpłatna akcja czipowania zwierząt wraz z poradami weterynaryjnymi i możliwością zaadoptowania pieska. Zorganizowano ją podczas spotkania wielkanocnego przed budynkiem Urzędu Gminy w Rybnie. Jeśli nowy projekt zapobiegania bezdomności będzie się cieszyć zainteresowaniem, to urząd nie wyklucza zabiegów o dalsze środki na realizację tego projektu. Osoby zainteresowane zabiegiem sterylizacji i kastracji domowego zwierzaka wraz z jego czipowaniem proszone są o kontakt z urzędem gminy – tel. (46) 861 14 38 lub bezpośrednio w urzędzie gminy.

Oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz