Nie zabrakło grubych ryb

Reklamy

JASIENIEC Kolejna, trzecia już edycja Zawodów Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Rybno została rozegrana w niedzielę, 7 maja w Jasieńcu. Pomysłodawcą tej sportowej imprezy jest Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, który stawia na rekreacyjne wydarzenia organizowane na terenie gminy.

Pogoda dopisała, a zawodnicy dopisali i to w różnej grupie wiekowej. W tym roku do zawodów stawiło się około 40 osób. W tym roku zwycięski puchar powędrował do Rafała Targaszewskiego, który złowił ryby o wadze ponad 4,5 kg, najwięcej ze wszystkich zawodników. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Siekiera, który złowił   w sumie 3,9 kg ryb, a trzecie miejsce Hubert Graszka, który złowił 3,14 kg.

Najdłuższa ryba w tym roku miała 59 cm i została złowiona przez Tomasza Sieradzkiego. Najstarszym uczestnikiem zawodów był Ryszard Orzechowski. Natomiast najmłodszym Antoni Włodarczyk. Puchar, medale i nagrody otrzymali zawodnicy, którzy zdobyli pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Puchar i medal był również dla zawodnika, który złowił najdłuższą rybę. Ufundowano także puchar i medal dla najstarszego i najmłodszego zawodnika.

Po laurów wszystkich zebranych czekał grill.

– Pierwsze zawody były organizowane z pewną dozą niepewności. Dziś już wiem, że warto próbować, wychodzić z różnymi inicjatywami. Udana impreza z pewnością motywuje mnie do dalszej pracy i tworzenia nowych projektów. Zawody wędkarskie za rok odbędą się na pewno – podkreśla wójt gminy.

Zawody odbywają się od początku dzięki życzliwości Dariusza Felczaka, właściciela stawów rybnych oraz radnej gminy Rybno i sołtys z Jasieńca. W organizację zawodów włączyli się też pracownicy Urzędu Gminy w Rybnie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz sponsorzy.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz