Moc atrakcji dla każdego

Reklamy

Dmuchańce, gra miejska, alpaki, zajęcia plastyczne i astronomiczne, bańki mydlane, ulubione gry w wersji XXL, konkurencje sportowe, miasteczko rowerowe czy giga kredki – to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekać będą na najmłodszych w czasie miejskich obchodów Dnia Dziecka. Do wspólnej zabawy zapraszamy maluchy, rodziców i dziadków. W niedzielę, 28 maja, w parku Garbolewskiego od 14.00 do 18.00 na pewno nikt nie będzie się nudził.

Od kilku lat Dzień Dziecka w Sochaczewie ma formułę rodzinnego pikniku. Park przy szkole muzycznej jest dzielony na strefy zainteresowań, a każdy może swobodnie przenosić się z jednej krainy do drugiej. I tak też będzie 28 maja.

Ciekawie czas spędzą z nami dzieci od 1 miesiąca życia aż do 18 lat, a nawet starsi. W organizację Dnia Dziecka mocno zaangażował się MOSiR, muzeum, biblioteka, centrum kultury, ale też wiele firm, instytucji, organizacji pozarządowych, służy mundurowe. W jednej krainie królować będzie muzyka, w innej sport, w kolejnej magia czy popularne gry. Chłopcy marzą, by włączyć policyjną syrenę albo usiąść na chwilę w wozie strażackim, a my te marzenia spełnimy. Wszystkie atrakcje będą ogólnodostępne i bezpłatne – mówi sekretarz miasta Joanna Niewiadomska-Kocik.

W KRAINIE MUZYCZNEJ wystąpią m.in. uczniowie szkoły muzycznej i Orkiestra Dęta Sochaczew.
KRAINĘ Z RYCERZEM W HERBIE opanuje Młodzieżowa Rada Miasta, a nasi nastoletni rajcy zaproszą swych rówieśników do udziału w grze terenowej.

KRAINA MALUCHA zaoferuje dzieciom w wieku od 1 miesiąca do 3 lat na zajęcia umuzykalniające, czyli dobrze już znane „gordonki”.

W KRAINIE CYRKOWCÓW spotkamy szczudlarzy, klauna, żonglera, sztukmistrza i magika, którzy nie tylko pokażą magiczne sztuczki, ale spróbują zamknąć dzieci w wielkiej mydlanej bańce.

Do KRAINY KSIĄŻKI zaprosi z kolei Miejska Biblioteka Publiczna, która wyjdzie z
ofertą nie tylko do tych, którzy już znają litery. MBP planuje m.in. quizy dotyczące postaci z bajek, biblioteczne puzzle i zabawę w worek pełen magii.

W KRAINIE ARTYSTYCZNEJ, wraz z animatorami z SCK, będzie można pobawić się w teatr, puszczać bańki, wziąć udział w zabawach gimnastycznych i tanecznych z Abstraktem a nawet zabawach ludowych przypominanych przez zespół Folklorek.

Planujemy też warsztaty perkusyjne, animacje muzyczne, uwielbiane przez dzieci warsztaty
plastyczne z Barbarą Derdą. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku nauczą najmłodszych jak tkać, wyszywać, szydełkować
– wylicza Joanna Niewiadomska-Kocik.

Ponieważ 2023 to Rok Mikołaja Kopernika, muzeum ziemi sochaczewskiej zaprosi na zajęcia astronomiczne.

W KRAINIE MIKOŁAJA KOPERNIKA spotkamy średniowiecznego astronoma, a w specjalnym namiocie kina sferycznego obejrzymy kosmos tak bliski, jakby był na wyciągnięcie ręki.

Zawsze wielkim powiedzeniem cieszy się KRAINA ZWIERZĄT. Już można planować wspólne zdjęcie z przemiłymi alpakami i kucykiem.

Tego dnia nie może zabraknąć również zajęć ruchowych. KRAINĘ SPORTU zbuduje MOSiR, który zaproponuje gry oraz zabawy sportowe, w tym strzelanie z procy XXL, przeciąganie liny, pracę nad ilustracjami do książki o sporcie, pokazy sztuczek piłkarskich. Niezwykle ciekawa będzie KRAINA GIER I ANIMACJI, a w niej m.in. warsztaty ekologiczne, nauka skręcania balonów w kształt zwierząt, ulubione gry w wersji XXL, turniej
mega piłkarzyków, giga kredki, którymi nie piszemy, ale na nich skaczemy, dmuchany zamek czy piłkarskie rzutki.

Wyjątkową atrakcją będzie bubble football, czyli wielkie dmuchane kule, a w nich zawodnicy mierzący się z przeciwnikiem, grawitacją i tym, że są znacznie więksi niż w rzeczywistości. Jedno jest pewne, upadek niczym nie grozi, bo zawodnicy w dmuchanych kulach zawsze miękko lądują – zachęca Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu
i Organizacji Pozarządowych UM.

W KRAINIE DWÓCH KÓŁEK na dzieci czekać będzie miasteczko rowerowe. Z kolei w KRAINIE CIEKAWYCH ZAWODÓW dowiedzą się m.in., dlaczego warto być widocznym na drodze, ile metrów ma strażacki wąż, dlaczego wojskowy mundur jest zielony i ile jest na
nim plamek.

W Dniu Dziecka oczy-wiście nie może zabraknąć smakołyków. Kilka Kół Gospodyń Wiejskich będzie sprzedawało domowe ciasta, hot-dogi i pyszną lemoniadę.

Tego dnia będzie z nami około dwudziestu organizacji pozarządowych, które nie tylko chcą pokazać swą działalność, ale przede wszystkim zapewnić dzieciom świetną zabawę. O moc atrakcji zadbają m.in. Planszówki w Sochaczewie, Sochaczewskie Centrum Sportów, Karate Klub Sochaczew, Dragon Fight Club, WOPR, Klub Piłkarski Orkan Sochaczew, SKTS, Piłkarskie Orły, Uniwersytet Trzeciego Wieku, honorowi dawcy krwi i harcerze – podkreśla Joanna Niewiadomska-Kocik.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz