Oszukana przy zakupie komiksów

fot.pixabay
Reklamy

Mieszkanka powiatu sochaczewskiego chciała kupić komiksy, ale została oszukana. Jej zamówienie od kwietnia do niej nie dotarło, nie otrzymała też zwroty pieniędzy. Kolejny raz apelujemy o ostrożność podczas zakupów.

Policjanci zostali poinformowani o oszustwie na szkodę 40-letniej mieszkanki powiatu sochaczewskiego. Z rozmowy wynikało, że kobieta znalazła na jednym z portali sprzedażowych serię komiksów.

Skontaktowała się ze sprzedającym przez sms i ustalili warunki zakupu. Ustalili, że kobieta ma wpłacić wymaganą kwotę powiększoną o koszty dostawy na wskazane konto bankowe. Sprzedawca miał na sprzedaż także inne pozycje, które zainteresowały kobietę i umówili się, że 40-latka zrobi kolejny przelew. Całe zamówienie o wartości kilkuset złotych miało przyjść w jednej paczce.

Niestety, mieszkanka powiatu sochaczewskiego do tej pory nie otrzymała zamówienia, ani zwrotu pieniędzy.

Przypominamy o bezpieczeństwie podczas zakupów przez internet! Do najczęściej zgłaszanych oszustw należą właśnie oszustwa internetowe. Zalecamy czujność podczas zakupów od osób prywatnych. Nie każda osoba sprzedająca na portalu społecznościowym lub sprzedażowym jest oszustem, lecz zdarzają się czarne owce. Dużym ułatwieniem dla przestępców jest fakt, że portale społecznościowe nie weryfikują sprzedających. Podobnie jest z portalami sprzedażowymi – nie wszystkie weryfikują osoby, które chcą sprzedać jakiś produkt.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz