Melduję się w Sochaczewie!

Reklamy

Mieszkasz w Sochaczewie? Tu pracujesz, realizujesz swoje pasje, spędzasz wolny czas? Chcesz mieć realny wpływ na rozwój Twojego miasta. Zamelduj się.

Sochaczew stanowi centrum powiatu sochaczewskiego i stwarza dobre warunki do życia. Mieszkańcy korzystają z miejskiej infrastruktury i spędzają tu wolny czas. Każdy mieszkaniec ma realny wpływ na kolejne zielone inwestycje, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne czy utrzymanie już istniejącej infrastruktury, a tym samym na rozwój Sochaczewa. Dzięki zamieszkaniu i rozliczaniu w Sochaczewie podatku dochodowego wspieramy miejski budżet i lokalne inwestycje.

Zgłoszenie zamieszkania w Sochaczewie to także płynące z tego wymierne korzyści dla mieszkańców. Wie o tym ponad 15 tys. osób, które aktywnie korzystają z programu „Sochaczewska Karta Mieszkańca”. Program ma na celu wzmacnianie poczucia wspólnoty i zachęcanie do osiedlania się na terenie miasta. Sochaczewianie od lat budują i utrzymują ze swych podatków infrastrukturę sportową, kulturalną, edukacyjną, transport publiczny, a przy okazji korzystają z funkcjonującego systemu zniżek dla mieszkańców.

Warto dodać, że mieszkańcy Sochaczewa mogą decydować także o podziale części środków z budżetu miasta. Cieszący się dużym powodzeniem Sochaczewski Budżet Obywatelski daje możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawy funkcjonowania miasta.

Należy także pamiętać, że mieszkańcy Sochaczewa mają pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do przedszkoli i Miejskiego Żłobka.

Kampania „Melduję się w Socho” ma na celu zachęcenie do zgłoszenia zamieszkania w mieście, czerpania z tego korzyści i wspierania dalszego rozwoju najbliższego otoczenia. To także najlepszy moment, aby mieszkańcy Sochaczewa rozliczając się z fiskusem wskazali w PIT miasto Sochaczew jako miejsce zamieszkania.

Zachęcamy osoby mieszkające w Sochaczewie do zameldowania się. Każdy, kto mieszka w Polsce, powinien pamiętać o tym, że ma obowiązek meldunkowy. Dotyczy on obywateli polskich oraz cudzoziemców.

Warto też wspomnieć, że pełnoletnie osoby będące polskimi obywatelami zameldowane na pobyt stały w danej gminie są niejako automatycznie wpisywane do rejestru wyborców.

Informacje o możliwościach zameldowania:

– w urzędzie,

– przez internet na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zamelduj-sie-na-pobyt-staly-lub-czasowy-dluzszy-niz-3-miesiace.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz