Majowa wycieczka rowerowa

Reklamy
Pogoda dopisała, nastroje też. W poniedziałek 1 maja z placu Kościuszki wystartował Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy. Uczestnicy pokonali 40-kilometrową trasę i po południu dotarli na piknik w Stodole nad Bzurą. Na wspólną wycieczkę rowerową wybrało się ponad pół tysiąca osób.

Odbiór pakietów rozpoczęto już na półtorej godziny przed startem. Przybyłych na plac Kościuszki mieszkańców witała naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych – Agata Kalińska. W peletonie pojechali m.in. dwaj zastępcy burmistrza. Podczas otwarcia imprezy Marek Fergiński zachęcał do wywieszenia biało-czerwonej w Dzień Flagi i zapraszał na miejskie obchody związane z  232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z kolei Dariusz Dobrowolski wspominał o tworzonej w ostatnich latach na terenie miasta przyjaznej infrastruktury, nowych i planowanych ścieżkach rowerowych, i innych działaniach samorządu mających na celu poprawkę bezpieczeństwa użytkowników jednośladów na drogach publicznych.

O bezpieczeństwo uczestników rajdu dbali m.in. sochaczewscy policjanci. Serwis rowerowy na trasie zapewniła firma Wero Rowery. Komandorem rajdu, tradycyjnie już, był Jacek Spilaszek. Na wycieczkę rowerową wspólnie wybrali się młodzi, starzy. W peletonie jechały całe rodziny, grupy znajomych, a także grupy zorganizowane, jak chociażby Klub Honorowych Dawców Krwi Ziemi Sochaczewskiej.

Tegoroczna trasa liczyła 40,9 km i wiodła przez ul. Warszawską, Płocką, Gawłowską, Harcerską, Żuków, Mistrzewice, Witkowice, Brochów, Konary, Plecewice, ul. Smolną, Chodakówek, Żelazową Wolę, Nowe Mostki, Feliksów, Zosin, Kożuszki Parcele, Czerwonkę Wieś, Andrzejów Duranowski, ul. Boryszewską, ul. Inżynierską, Kościńskiego do Stodoły nad Bzurą.

W miejscu rozwiązania rajdu odbył się piknik rodzinny. Na uczestników czekało ciepłe jedzenie, m.in. grochówka, czy kiełbasa z grilla lub pieczona na ognisku. Organizatorzy rozlosowali sto upominków od jednego ze sponsorów imprezy, firmy Mars Polska, dla losowo wybranych uczestników rajdu. Ponadto Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował konkurencje sprawnościowe dla rodzin. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody od sponsorów i partnerów miejskiego rajdu rowerowego otwierającego sochaczewską majówkę.

UM

fot. UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz