Dzień Dziecka 2023

fot.archiwum
Reklamy
Dmuchańce, gra miejska, alpaki, zajęcia plastyczne i astronomiczne, bańki mydlane, ulubione gry w wersji XXL, konkurencje sportowe, miasteczko rowerowe czy giga kredki – to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekać będą na najmłodszych w czasie miejskich obchodów Dnia Dziecka. Do wspólnej zabawy zapraszamy maluchy, rodziców i dziadków.

W niedzielę 28 maja w parku Garbolewskiego od 14.00 do 18.00 na pewno nikt nie będzie się nudził!

Dzień Dziecka w Sochaczewie ma formułę rodzinnego pikniku. Park przy szkole muzycznej jest dzielony na strefy zainteresowań, a każdy może swobodnie przenosić się z jednej krainy do drugiej. I tak też będzie 28 maja.  Dziś przyglądamy się bliżej, jakie atrakcje szykuje dla najmłodszych….

KRAINA DWÓCH KÓŁEK

Miasteczko rowerowe – slalom na dwóch kółkach między pachołkami, zatrzymanie przed znakiem STOP i bezpieczna jazda do celu, to zadania jakie najmłodsi znajdą w miasteczku rowerowym. Równie duży nacisk kładziony jest na dobrą zabawę, jak i na bezpieczeństwo. Bo uczestnicy dowiedzą się jakie przepisy trzeba znać, dlaczego rower musi być sprawny i z jakiego powodu lepiej jeździć w kasku niż bez.

 KRAINA CIEKAWYCH ZAWODÓW

Policja – radiowóz, policjanci w mundurach, lizaki policyjne, nauka bezpieczeństwa i widoczności na drodze oraz opowieści o psie policyjnym. Takie atrakcje na stanowisku policjantów z KPP Sochaczew.

Straż pożarna – Ile metrów ma strażacki wąż, ile wody potrzeba, by ugasić pożar i czym poza walką z ogniem zajmują się strażacy, takich odpowiedzi udzielą druhowie z Sochaczewa, którzy dodatkowo pokażą prawdziwy wóz strażacki.

Wojsko – Dlaczego mundur jest zielony? Ile plamek jest na wojskowej kurtce? Czy żołnierka może nosić warkocze? Na te pytania najmłodszych odpowiedzą wojskowi z jednostki w Bielicach. I to bez stawiania nikogo na baczność.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz