27-latek odpowie za posiadanie znaczącej ilości narkotyków oraz ich sprzedaż

fot.policja, symboliczne
Reklamy

Chciał pozbyć się amfetaminy wyrzucając ją do kosza na śmieci, lecz policjanci byli czujni i zabezpieczyli łącznie ponad 50 gramów narkotyków. Dodatkowo 27-latkowi zarzuca się, że udzielił amfetaminy innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z marketów z powodu kradzieży sklepowej, której dopuścił się 27-latek. Po wejściu do pomieszczenia w którym przebywał mężczyzna, policjanci zauważyli, że wyrzuca coś do kosza.

W trakcie czynności przy mężczyźnie znaleziono zawiniątko z białym proszkiem, a w koszu worek foliowy z tą samą substancją. Policjanci zatrzymali go i zabezpieczyli narkotyki. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie okazało się, że miał łącznie ponad 50 gramów amfetaminy.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków, a także udzielenia ich w celu osiągniecia korzyści majątkowej. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz