1 czerwca ruszają zapisy na powiatowy rajd rowerowy

Reklamy

Po ubiegłorocznej udanej jubileuszowej – 10 edycji rodzinnego rajdu rowerowego „Od Juniora do Seniora”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie już 1 czerwca ruszają zapisy na tegoroczną 11. edycję. Wydarzenie odbędzie w niedzielę, 25 czerwca.

Tym razem przemierzać będziemy ok. 34-kilometrowy odcinek, jadąc przez miasto Sochaczew, gminę Młodzieszyn i gminę Brochów. Zwieńczeniem rajdu będzie piknik przygotowany dla uczestników w miejscowości Kożuszki Parcel na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „Jeziorany” 61c.

Zapisy na rajd przyjmowane będę w dniach 1-16 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 65 (biuro podawcze, parter). Tu można pobrać i złożyć druki. Formularze dostępne są też na stronie internetowej www.powiatsochaczew.pl w zakładce RAJD ROWEROWY z logo rajdu. Można je odesłać na adres e-mail: 2023rajdrowerowy@wp.pl. Pierwsze 700 osób, które zapiszą się na rajd otrzymają okolicznościowe koszulki z logo rajdu. Organizator zapewnia opiekę medyczną i serwis na trasie rajdu a nad bezpieczeństwem uczestników na trasie będzie czuwać też policja. Zbiórka uczestników wydarzenia – od godziny 8.30 na parkingu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Tu nastąpi wydawanie koszulek i identyfikatorów – najpóźniej do 9.15. Na trasie rajdu zaplanowano jeden krótki postój – na terenie Szkoły Podstawowej w Brochowie (ok. 20 min). Komandorem rajdu będzie Ryszard Nowakowski, który przez ostatnie lata sprawnie i bezpiecznie prowadzi nasz peleton. W rajdzie na własnych rowerach mogą jechać dzieci powyżej 7. roku życia, młodsze jedynie w charakterze pasażera. Osoby do lat 14 mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką dorosłych. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem. Udział jest bezpłatny. Na miejscu pikniku będzie ognisko, gdzie będzie można upiec własną kiełbaskę. Każdy uczestnik na pikniku zostanie poczęstowany grochówką. Tradycyjnie organizator przewidział nagrody – m.in. dla najmłodszej i najstarszej osoby oraz dla najliczniejszej grupy.

W związku z ubiegłoroczną jubileuszową edycją mieliśmy kilka niespodzianek dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszej rowerowej wyprawie a potem pikniku. Zdradzę tylko tyle, że nie inaczej będzie w tym roku. Oprócz konkursów przygotowujemy zawody sprawnościowe gry z nagrodami – wymienia Marcin Odolczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie. Wydział ten odpowiedzialny jest z ramienia organizatora za przygotowanie rajdu. Ponadto, w organizację przedsięwzięcia włączają się partnerzy a w tym roku są to: Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość” oraz firma Strabag Teams Work.

Już dziś zachęcamy do udziału w rajdzie, a póki co czekamy na zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona a więc warto się spieszyć.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz