Zostań rodziną pomocową

fot.pixabay
Reklamy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie zaprasza osoby, które chciałyby zostać rodziną pomocową.

Jeśli w Twojej głowie pojawiła się myśl, że może Ty mógłbyś pomóc dziecku, ale boisz się, że sobie nie poradzisz jako „pełnoetatowa” rodzina zastępcza, to mamy dla Ciebie świetną informację. Nie musisz od razu decydować się na zostanie rodziną zastępczą, możesz spróbować swoich sił jako rodzina pomocowa.

Jej rolą jest wspieranie rodziny zastępczej w opiece nad dziećmi, gdy ich rodzice zastępczy potrzebują skorzystać z przysługującego im urlopu lub np. wziąć udział w weekendowym szkoleniu wyjazdowym. Ale zdarza się też, że rodzina pomocowa jest potrzebna w sytuacji awaryjnej, gdy opiekunowie trafią do szpitala.

Rodzina pomocowa otrzymuje pieniądze na utrzymanie dzieci proporcjonalnie do liczby dni, podczas których się nimi opiekowała, oraz świadczenie w wysokości 20 % kwoty wynagrodzenia przysługującego rodzinie zastępczej zawodowej (kwota jest wypłacana w przeliczeniu na dni sprawowania opieki).

Czas pobytu dziecka w rodzinie pomocowej nie może przekroczyć 2 miesięcy.

Proces zostania rodziną pomocową jest dokładnie taki sam jak u kandydatów na rodziny zastępcze, należy ukończyć szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami tel. 46 864 18 05 e-mail: sekretariat@pcprpowiatsochaczew.pl.

PCPR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz