XXX Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Reklamy

Jubileuszowa, 30. gala Festiwalu Piosenki o Zdrowiu odbędzie się w środę 17 maja o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 sierpnia. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sochaczewie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta sochaczewski.

Festiwal ma wieloletnią tradycję. Każdy z uczestników ma za zadanie zaprezentować autorską piosenkę o tematyce zdrowotnej, która podlega ocenie komisji konkursowej. Celem nadrzędnym Festiwalu jest połączenie atmosfery zabawy z popularyzowaniem treści prozdrowotnych, propagowaniem zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, profilaktyki antytytoniowej i innych nałogów, higieny osobistej, higieny jamy ustnej, bezpiecznego wypoczynku, bezpieczeństwa na drodze oraz ochrony środowiska i ekologii.

W najbliższej edycji konkursu uczestnicy zostaną ocenieni w trzech kategoriach wiekowych – dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych kl. I-V oraz uczniowie klas VI-VIII. Najlepsi wykonawcy w wieku szkolnym awansują do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 czerwca w Siedlcach.

Szkoły i przedszkola mogą być reprezentowane przez solistę lub grupę do 10 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 kwietnia przez Oświatę Zdrowotną i Promocję Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie. Regulamin oraz więcej informacji na stronie stacji sanitarnej pod adresem: https://www.gov.pl/web/psse-sochaczew/festiwal-piosenki-o-zdrowiu-2023

Partnerami projektu realizowanego przez PSSE w Sochaczewie są: Miasto Sochaczew, Gmina Sochaczew, Gmina Brochów, Gmina Młodzieszyn, Gmina Iłów, Gmina Nowa Sucha, Gmina Teresin, Gmina Rybno, Sochaczewskie Centrum Kultury. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem starosty sochaczewskiego.

Festiwal otwiera powiatowy projekt edukacyjny opracowany przez sochaczewski sanepid „W zdrowym ciele mały brzuch” dotyczący zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Projekt powstał po diagnozie nawyków sochaczewskich dzieci na podstawie badania ankietowego przeprowadzonego u ponad 700 rodziców. Zakłada edukację żywieniową, udział edukatorów zdrowia w wydarzeniach plenerowych na terenie powiatu sochaczewskiego, cykl działań w mediach społecznościowych oraz konferencję z udziałem ekspertów. Projekt będzie realizowany przez sochaczewski sanepid do jesieni.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz