Wiosna w Muzeum Chopina

fot. Muzeum Żelazowa Wola
Reklamy

ŻELAZOWA WOLA Muzeum w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli pełna parą.

Działają wszystkie obiekty przez cały czas, a szczególnie w weekendy czeka mnóstwo atrakcji. Podczas pobytu można skorzystać ze strefy odpoczynku, gdzie czekają wygodne siedziska, huśtawka, projekcje filmów, czytelnia oraz gry i kolorowanki dla najmłodszych, a także zeszyty z grami plenerowymi. W weekend pracownicy zachęcają do spaceru ścieżkami Fryderyka Chopina. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się w soboty i niedziele o godzinach 11.00, 13.30, 16.00.

W niedziele trwa cykl warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-3 lata oraz przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Umuzykalniające zajęcia dla niemowląt i małych dzieci to śpiewanki i rytmiczanki przygotowane w oparciu o metodę prof. Gordona. Wspólny taniec, śpiew i kołysanie to okazja do nawiązania relacji między dzieckiem a rodzicami. Dla dzieci od 4 roku życia przygotowaliśmy zabawy muzyczne i plastyczne nawiązujące do twórczości Chopina, a także wspólne odkrywanie bogactwa parku. Zajęcia te mają rozbudzać dziecięcą kreatywność, pobudzać do improwizacji, rozwijać wrażliwość na sztukę i przyrodę, odkrywać talenty.

Warsztaty odbywają się w wybrane niedziele, w sali edukacyjnej oraz na terenie Parku. Wejściówki na zajęcia można rezerwować za pośrednictwem strony bilety.nifc.pl/ lub bezpośrednio przed rozpoczęciem zajęć w kasach muzeum. Planowane warsztaty – 16 kwietnia – przyrodnicze „Małe, duże, ukryte i pierzaste, czyli o bioróżnorodności”, prowadzi Paulina Organiściak-Kwiatkowska, 23 kwietnia – Gordonki „W muzycznym ogródku”, prowadzone przez Magdalenę Jaworską oraz
rytmiczne „Ptasie trele – kukułka i inne ptaki w muzyce klasycznej” w prowadzeniu Marty Urbanowicz.


BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz