Targi Akademickie w Chopinie

fot. Jerzy Szostak
Reklamy

W Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, w czwartek, 13 kwietnia br. odbyły się Targi Akademickie 2023. Koordynatorem przedsięwzięcia były Akademickie Inicjatywy, których celem jest propagowanie akademiczności oraz doradztwa zawodowego w regionie. Targi otrzymały patronat merytoryczny Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta.

Oficjalne otwarcie Targów rozpoczęły uroczyste przemówienia, które wygłosili dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Dariusz Miłkowski oraz gość specjalny, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania, Kultury, Sportu i Turystyki Daniel Janiak. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną wybranych mazowieckich, łódzkich i pomorskich uczelni wyższych oraz ze specyfiką pracy w sektorze publicznym czy służbach mundurowych.

Podczas tegorocznych targów zaprezentowały się następujące placówki: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademia Nauk Stosowanych im. Stefana Batorego w Skierniewicach, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie, Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, Politechnika Warszawska filia w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi, Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Zakład Karny Łowiczu oraz 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Przedstawiciele instytucji i uczelni, wykorzystując bezpośredni kontakt, przekazywali zainteresowanym informacje o warunkach rekrutacji oraz kluczowe wiadomości o placówkach. Rozdawane ulotki przybliżały i systematyzowały sylwetki uczelni, służb i instytucji. Całość spotkania uzupełniały wyświetlane filmy promocyjne prezentujących się placówek.

O dobre samopoczucie przybyłych gości zadbał Samorząd Uczniowski, w szczególności wychowankowie klas drugich. Patrycja Karpińska taktownie czuwała nad przebiegiem wydarzenia, o nagłośnienie zadbali uczniowie pod przewodnictwem Jakuba Wójcika z klasy trzeciej, zaś na zdjęciach targi uwiecznił Adam Stalpińki.

Uczniowie, hojnie obdarowani gadżetami, opuszczali salę zadowoleni, chętnie wymieniając się poglądami podczas koleżeńskich rozmów. Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że Targi Akademickie 2023 ułatwią przybyłym podjąć trafną decyzję wyboru dalszej drogi edukacyjnej. Do zobaczenia za rok!

Katarzyna Bednarska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz