Sejmik dotuje mazowieckie gminy

fot.pixabay
Reklamy

W ostatnich dniach radni Sejmiku Województwa Warszawskiego zaaprobowali przekazanie dofinansowania dla powiatów i gmin podwarszawskich. W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” przegłosowali przekazanie beneficjentom na lokalne inwestycje 635 mln zł. W gronie korzystających z dotacji są powiat sochaczewski i gminy powiatu sochaczewskiego, które wnioskowały o wsparcie finansowe.

Od Samorządu Województwa Mazowieckiego na ziemię sochaczewską trafi blisko 14 mln zł wsparcia. Dotacje podzielone są na trzy kategorie – drogi powiatowe, edukację i inne działania.

W pierwszej kategorii dotyczącej dróg Powiat Pruszkowski dostał dotację na rozbudowę drogi powiatowej – ulicy Pruszkowskiej w zakresie rozbudowy skrzyżowania z drogami gminnymi – ulicą Działkową, Jeżynową, Topolową w miejscowości Strzeniówka w gminie Nadarzyn, a gmina Błonie na rozbudowę drogi gminnej ul. Engelmana na odcinku od ul. Powstańców (DK 92) do ul. Wiejskiej i drogi gminnej ul. Staszica na odcinku od ul. Engelmana do ul. Powstańców (DK 92) w miejscowości Błonie do ul. Powstańców.

Z kolei w kategorii edukacja gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała wsparcie na budowę Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. Inwestycja będzie wykonana wraz z ukształtowaniem i zagospodarowaniem na cele kulturalno – edukacyjne oraz sportowo- rekreacyjne przestrzeni publicznej terenów poprzemysłowych przy ul. Sportowej w Grodzisku Mazowieckim. Natomiast gmina Ożarów Mazowiecki za pieniądze z Sejmiku wykona rozbudowę Szkoły Podstawowej w Umiastowie. Również przez gminę Leszno będą wykorzystane pieniądze na rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Zaborowie. Inwestycja w tej gminie już trwa.

W pozostałej kategorii powiat warszawski zachodni wykonane są pozostałe zadania inwestycyjne. Z tego działu będzie wykonana budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z odwodnieniem wzdłuż drogi powiatowej ul. Niepokalanowskiej na odcinku Podkampinos – Kampinos A o długości 1,5 km w gminie Kampinos. Z kolei w Milanówku wykonana zostanie rewitalizacja zabytkowego budynku Teatru Letniego w Milanówku, a w gminie

Teresin urządzenie terenu przy budynku OSP w Budkach Piaseckich.

BN

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz