Piknik Zawodowy to „strzał w 10”!

Reklamy

Takiego typu wydarzenia w gminie Teresin jeszcze nie było. Choć Piknik Zawodowy zorganizowany przez Zespół Szkół w Teresinie to impreza ukierunkowana przede wszystkim do uczniów obecnych klas ósmych szkół podstawowych, to podczas tego wyjątkowego eventu bawiły się całe rodziny. Czekało na nich mnóstwo atrakcji. Patronatem honorowym przedsięwzięcie objęła starosta sochaczewski Jolanta Gonta.

Sobota, 15 kwietnia upłynęła w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pod znakiem przede wszystkim dobrej, edukacyjnej zabawy. Nie zabrakło konkursów z ciekawymi nagrodami, muzyki, pokazów sportowych, chętni mogli zaliczyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, porozmawiać z dietetykiem czy poznać tajniki treningu personalnego fitness. Mimo deszczowej aury wiele działo się też na szkolnym dziedzińcu. Wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego, wyścigi gokartów to tylko część przygotowanych atrakcji. Swoimi niezawodnymi maluszkami licznie zjechali tu członkowie Stowarzyszenia Sochaczewskie Fiaty 126p. W jednej z klasopracowni chętni mogli nie tylko porozmawiać z żołnierzami z III Brygady Warszawskiej, ale też sprawdzić swoje umiejętności na laserowej strzelnicy. Z kolei, w sali konferencyjnej gwoździem programu artystycznego był niesamowity koncert zespołu „Wesołe nutki”. Ciepłymi daniami, ale też słodkościami częstowani byli wszyscy przybyli, można też było posmakować kuchni zorganizowanej przez KGW „Szymanowianki”. Organizatorzy liczyli przede wszystkim na uczestnictwo uczniów obecnych ósmych klas szkół podstawowych, dla których Piknik Zawodowy był doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną, infrastrukturą szkolną, zorientowania się co do możliwości zdobycia tu w przyszłości atrakcyjnego na rynku pracy wykształcenia, ale był też okazją do bezpośrednich rozmów z nauczycielami i uczniami teresińskiej placówki. Ósmoklasiści nie zawiedli, w ciągu czterogodzinnego eventu szkołę odwiedziły tłumy uczestników z terenu całego powiatu i powiatów ościennych. Obecni byli też rodzice, niejednokrotnie absolwenci ZS Teresin, teraz przyprowadzający tu swoje latorośle.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego rynku pracy promujemy kształcenie zawodowe. Podejmowane przez nas inicjatywy mają charakter innowacyjny. Formuła dnia Pikniku Zawodowego oparta została na prezentacji zawodów w ujęciu praktycznym. Chciałbym podziękować całej społeczności szkolnej i pozaszkolnej za duże zaangażowanie w organizację wydarzenia. W takim środowisku realizacja takich projektów to czysta przyjemność – podkreślał zadowolony Krzysztof Paradowski, dyrektor Zespołu Szkół w Teresinie. Pod wrażeniem organizacji pikniku i sposobu prezentacji oferty związanej z kierunkami kształcenia byli wszyscy goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, dyrektorów szkół i instytucji publicznych, przedstawicieli firm i uczelni współpracujących z ZS Teresin.

– Chcę pogratulować dyrektorowi i nauczycielom Zespołu Szkół w Teresinie wspaniałego pomysłu zorganizowania tego wydarzenia. Jestem pod wrażeniem wszystkich atrakcji, ale myślę, że najważniejsze jest przedstawienie oferty kształcenia na przyszły rok szkolny. Zarówno szkoła, jak i Zarząd oraz Rada Powiatu, starają się tak dobierać kierunki kształcenia, aby nie uczyć ludzi bezrobotnych. I właśnie tu tak się dzieje. Mamy coraz więcej firm, które współpracują ze szkołą w Teresinie. Mówiąc o potencjale zatrudnienia po tej szkole, mam na myśli takie zawody i taką pracę, która będzie dawała absolwentom satysfakcję i godziwe zarobki – mówił wicestarosta Tadeusz Głuchowski, któremu towarzyszył Jan Aleksander Łopata, wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Na wydarzenie zawitali też m.in.: Marek Olechowski – wójt gminy Teresin, Krzysztof Walencik – dyrektor GOSiR, Dariusz Przytuła – wiceprezes Zarządu Polskie Młyny S.A., przedstawiciele 37. Dywizjonu rakietowego OP w Bielicach, Wojskowej Akademii Technicznej i Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie z filią w Sochaczewie i wielu innych. Warto też dodać, że event został zorganizowany przy pomocy Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie. A to, co działo się tego dnia w teresińskim ZS śmiało można uznać za „strzał w dziesiątkę”. Takich wydarzeń nigdy za wiele, czekamy na kolejne.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz