Oszuści podszyli się pod rząd

Reklamy

 NOWA SUCHA W gminie Nowa Sucha już były sygnały o operujących oszustach, którzy próbują skusić mieszkańców ofertami na montaż nowych instalacji ekologicznych źródeł ciepła. Tym razem jednak Urząd Gminy w Nowej Suchej ostrzega przed kolejnym wcieleniem oszustów podszywających się pod rządowy program dofinansowań. Oszuści zainwestowali w ulotki, by skusić niczego nie świadomych mieszkańców gminy.

Otrzymujemy coraz częściej sygnały o trafiających do skrzynek pocztowych mieszkańców ulotek sugerujących to, że mogą otrzymać wysokie dofinansowanie do montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Ulotka ta jest zwykłym chwytem reklamowym prywatnej firmy, która wprowadza w błąd odbiorców, sugerując, że trwa nabór wniosków na z góry określoną liczbę instalacji. W celu uwiarygodnienia oferty ulotka opatrzona jest pieczątką z godłem państwowym i napisem „Regionalny Program Dofinansowań”. Pieczątka jest fałszywa, instytucja taka nie istnieje – informuje mieszkańców urząd gminy.

Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha zaznacza, że oferta ma na celu nakłonić łatwowiernych mieszkańców gminy do zamówienia usługi instalacji nowego źródła ciepła. Jednak montaż ten nie daje jakiejkolwiek gwarancji na dotację czy refundację kosztów montażu instalacji.

– Na terenie gminy, zgodnie z zawartym porozumieniem działa punkt konsultacyjno – informacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, który udziela informacji o zasadach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – dodaje wójt.

Punkt ten działa w Urzędzie Gminy w Nowej Suchej w godzinach pracy urzędu. Informacje też   można uzyskać telefonicznie pod nr (46) 861 20 51 w. 29. I tylko wyłącznie ten kontakt jest pewny i miarodajny.

BN

Fot. Screen ulotki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz